Niemieccy siatkarze wyróżnieni

flaga-niemiecWydawać by się mogło, że sprawa historycznego sukcesu niemieckich siatkarzy sprzed roku już dawno ucichła, bowiem zawodnicy weszli w etap przygotowań do kolejnego sezonu reprezentacyjnego, a co więcej – może i kolejnych spektakularnych niespodzianek. Nic bardziej mylnego, bowiem dwóch brązowych medalistów ubiegłorocznych Mistrzostw Świata zostało docenionych ponownie.

Cztery dni temu w ramach Kolacji Mistrzów odbyła się ceremonia odznaczenia sportowców, którzy związani są z landem Nadrenii Północnej – Westfalii i promują region poprzez zdobywanie medali na różnorakich imprezach. I podczas tegorocznej gali w Kolonii wyróżnieni przez panią minister sportu, Ute Schäfer, zostali Lukas Kampa oraz Christian Fromm.

Zaproszeni na galę byli Ci, którzy w ubiegłym roku zdobyli medal Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata lub Igrzysk Olimpijskich. Kolejnym kryterium była przynależność do regionu Nadrenii Północnej – Westfalii i tak było właśnie w przypadku dwóch brązowych medalistów siatkarskiego Czempionatu Świata.

Ceremonia była świetnym wydarzeniem w Muzeum Sportu w Kolonii. Bardzo się cieszymy, że zostaliśmy odznaczeni na najwyższej regionalno-politycznym płaszczyźnie za medale Mistrzostw Świata – powiedział Kampa.

Źródło: volleyball-verband.de / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.