Za nami pierwsze mecze o 5. i 7. miejsce na zakończenie PlusLigi

W ten weekend rozegrały się pierwsze mecze w rywalizacji o 5. i 7. miejsce na zakończenie sezonu 2021/2022. W sobotę GKS Katowice gościł u siebie zespół Trefla Gdańsk, oba zespoły walczą o 7. pozycję w tabeli. Natomiast w niedzielę Indykpol AZS Olsztyn i Asseco Resovia Rzeszów rozpoczeli rywalizację o 5. miejsce. 

Trefl Gdańsk zwycięża po tie-breaku 

W Katowicach rozegrało się pierwsze spotkanie decydujące o rozstawieniu dwóch ostatnich miejsc w najlepszej ósemce tego sezonu. Inauguracyjna partia należała do gości z Gdańska, choć wielokrotnie gospodarze niwelowali straty (23:25). Drugi set po bardzo dobrym otwarciu ekipy z Katowic, również padł łupem podopiecznych trenera Winiarskiego. W trzeciej partii katowiczanie od początku do końca, systematycznie budowali przewagę (25:13). Czwarta seria to udany początek gdańszczan, lecz w połowie seta gospodarzom udało się znowelować straty o zwycięstwie w całym meczu musiał zadecydować tie-break. Decydujący set lepiej rozpoczął Trefl, katowiczanie dzielnie walczyli, aby wyjść na prowadzenie, ale kilka skutecznych akcji zawodników gdańskich lwów wystarczyło, aby zwyciężyć i to Trefl Gdańsk jest bliżej do zajęcia 7. miejsca na zakończenie sezonu 2021/2022. MVP spotkania wybrany został Kewin Sasak. Mecz rewanżowy odbędzie się w środę (27.04) o 20:30 w Gdańsku. 

 Asseco Resovia Reszów górą w Iławie 

W pierwszym meczu o 5. miejsce w PlusLidze Indykpol AZS Olsztyn przegrał z Asseco Resovią Rzeszów. Mimo braku kilku podstawowych zawodników Resovia wygrała premierową partię (21:25). W drugim secie role się odwróciły. O ile początek seta goście mogą zaliczyć do udanych, tak w środkowej części drugiej partii to olsztynianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, budując i utrzymując przewagę, aż do końca (25:20). Trzeci set to niekwestionowany powrót rzeszowskiej ekipy i świetna postawa Klemena Čebulja (16:25). Czwarta i zarazem ostatnia partia tego spotkania było już bardziej wyrównana. Rzeszowianom udało się zbudować przewagę, ale siatkarze Indykpolu zaczęli odrabiać strarty. Starania gospodarzy nie wystarczyły jednak na to, aby wygrać (23:25). MVP spotkania wybrany został Klemen Čebulj. Mecz rewanżowy odbędzie się w środę (27.04) o 17:30 w Rzeszowie. 

źródło: informacja własna
fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD / Natalia Miłek.PHOTO)

 

Zuzanna Juszczyk

Zuzanna Juszczyk

Studentka Dziennikarstwa, która przyjechała do Krakowa spełniać swoje marzenia. Pasjonatka wielu dyscyplin sportowych, a w szczególności siatkówki, która już od wielu lat ma szczególne miejsce w moim sercu. Uwielbiam rozmawiać i poznawać nowych ludzi oraz czerpać z życia pełnymi garściami.