Romeo And Juliet Essay Plan Gcse Thesis On Liquidity Management Case Study Framework In Qualitative Research Design Specimen Presentation Of Letters Issued By Company Suggestion Best Essays Proofreading Sites Usa

#MŚJuniorów: Pięciosetowy bój dla Polski. Biało-czerwoni w finale!

 

Po przejściu polskich juniorów przez fazę grupową oraz ćwierćfinały bez żadnej porażki, biało-czerwoni zagrali w półfinale. W walce o finał podopieczni Sebastiana Pawlika zmierzyli się z reprezentacją Brazylii. Zwycięzcę meczu, który zagra o złoto, wyłonił dopiero piąty set. W zaciętym spotkaniu górą byli Polacy.

I set: Początek półfinałowego meczu był bardzo wyrównany. Brazylijczycy szybko odrabiali straty do Polaków, jednak to biało-czerwoni prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:14. Po wznowieniu gry Polacy zaczęli jeszcze lepiej prezentować się na boisku i dzięki temu powiększyli swoją przewagę (21:17). Reprezentanci Polski bardzo często grali środkiem, czego nie potrafili zatrzymać rywale i przez to zwyciężyli w pierwszym secie 25:21.

II set: Podobnie jak w pierwszej partii, tak i w drugiej początek był zacięty (4:4). Już na pierwszej przerwie technicznej polscy zawodnicy wypracowali sobie dwa punkty przewagi nad przeciwnikiem (8:6). Błędy biało-czerwonych sprawiły jednak, że Brazylijczycy przechylili prowadzenie na swoją stronę (10:9). Polski zespół odrobił straty do przeciwnika dzięki świetnej zagrywce Jakuba Kochanowskiego (13:13). Po doprowadzeniu do remisu Polacy kontynuowali swoją skuteczną grę (18:15). Podopieczni Sebastiana Pawlika nie pozwolili sobie na straty punktowe i pokonali w drugim secie rywali 25:19.

III set: Trzecią partię lepiej rozpoczęli Brazylijczycy (3:1). Polacy odrobili jednak straty i na pierwszej przerwie wygrywali 8:7. To nie przeszkodziło drużynie Brazylii, która szybko powróciła do swojego prowadzenia. Kiedy w polu zagrywki pojawił się Bartosz Kwolek, polski zespół ponownie odrobił straty (11:10). Na drugiej przerwie technicznej polska drużyna górowała nad Brazylią 16:14. W końcowej części trzeciej odsłony rywalizacja była bardzo zacięta (20:20) i ostatecznie to Brazylijczycy wygrali tę partię 25:21.

IV set: Początek czwartej odsłony był bardzo wyrównany, ale to kadra Brazylii prowadziła przy zejściu na pierwszą przerwę techniczną 8:7. Po wznowieniu gry Polacy musieli odrabiać dwupunktową stratę, ale nie tylko doprowadzili do remisu lecz także wyszli na prowadzenie 12:10. Choć biało-czerwonym zdarzały się błędy, to na drugiej przerwie technicznej wygrywali oni 16:14. Po wznowieniu gry między zespołami zawiązała się wyrównana rywalizacja (19:19). Do końca trwała zacięta walka, ale to Brazylijczycy okazali się lepsi (25:23).

V set: Tie-break zainaugurowali lepiej polscy zawodnicy (4:2). Brazylia popełniała błędy, które wykorzystywali Polacy i przy zmianie stron, to biało-czerwoni prowadzili 8:4. Brazylijczycy zaczęli odrabiać straty, ale polscy siatkarze wciąż utrzymywali przewagę kilku punktów (12:10). Polacy wytrzymali tę rywalizację i zwyciężyli 15:12.

Polska – Brazylia 3:2 (25:21, 25:19, 21:25, 23:25, 15:12)

Wyjściowe składy zespołów:

Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski (libero)

Brazylia: Roque, Silva, Cardoso, Mascarenhas, Bertolini. Elias, Nascimento (libero)

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz