#MŚ2018: Słoweńcy i Argentyńczycy z kompletem punktów!

 

W piątek reprezentanci Słowenii w starciu z Japończykami oddali im tylko jednego seta. Z kolei w drugim pojedynku naprzeciwko siebie stanęli Argentyńczycy i Dominikańczycy. Podopieczni Julio Velasco przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając całe spotkanie w trzech setach.

Słoweńcy wygrywają w czterech setach!

Na początku pierwszego piątkowego starcia w grupie A prowadzili Japończycy. Podopieczni trenera Yuichi Nakagaichiego długo jednak nie cieszyli się taką sytuacją na boisku, gdyż rywale szybko doprowadzili do remisu, a następnie to oni wypracowali sobie przewagę. Drużyna prowadzona przez Slobodana Kovaca do końca tej partii nie pozwoliła na to, by sytuacja wymknęła się spod kontroli. W pierwszym secie więc szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili reprezentanci Słowenii, wygrywając do 20. W drugiej odsłonie gra była wyrównana. Na drugiej regulaminowej pauzie zespół z Japonii minimalnie był na prowadzeniu (16:14), którego już nie oddali. W tej partii triumfatorami byli zatem zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni (25:22). Trzeci set należał z kolei do Słoweńców, którzy po poprzedniej odsłonie, wrócili na właściwe tory i pokonali rywali do 20. W czwartym secie ekipa Slobodana Kovaca zdominowała Japończyków, a co za tym idzie – zwyciężyła całe spotkanie.

Japonia – Słowenia 1:3 (20:25, 25:22, 20:25, 13:25)

Składy:
Japonia: Fukuzawa, Yanagida, Ishikawa, Onodera, Fujii, Yamauchi, Koga (L) oraz Tsuiki, Nishida, Otake, Sekita
Słowenia: Urnaut, Kozamernik, Pajenk, Gasparini, Vincić, Cebulj, Kovacić (L) oraz Stern, Ropret

Triumf Włochów!

Pierwszy set meczu pomiędzy reprezentacją Argentyny, a Dominikany był bardzo emocjonujący! Drużyny walczyły do ostatniej piłki, a odsłona ta toczyła się na przewagi. Ostatecznie triumfatorami zostali podopieczni trenera Julio Velasco, którzy pokonali rywali do 24. W kolejnej partii na drugiej przerwie technicznej Argentyńczycy prowadzili aż sześcioma oczkami. Po powrocie na boisko argentyński zespół dalej kontynuował swoją dobrą grę i przewagą dziesięciu oczek pokonał przeciwników. Trzeci set również układał się po myśli ekipy Julio Velasco. Na pierwszą regulaminową pauzę reprezentacje schodziły przy wyniku 8:3 dla Argentyńczyków. W dalszej części meczu Dominikańczycy nie mieli szans, bowiem to ich rywale rozdawali karty i ostatecznie wygrali to spotkanie 3:0.

Argentyna – Dominikana 3:0 (26:24, 25:15, 25:15)

Składy:
Argentyna: Sole, Conte, Poglajen, J.L. Gonzalez, Loser, Cavanna, A. Gonzalez (L), Fernandez (L) oraz Lima, Crer, Lopez, Ramos, De Cecco
Dominikana: Santana, Capellan, Pena, Romero Perez, Paulino, Abreu Lopez, Feliz (L) oraz Bello, Cepin, Gonzalez Perez

GRUPA A:
LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Włochy 🇮🇹 2 6 6 0 150 117
2. Słowenia 🇸🇮 2 6 6 2 194 146
3. Argentyna 🇦🇷 1 3 4 3 158 151
4. Belgia 🇧🇪 1 3 3 4 150 157
5. Japonia 🇯🇵 1 3 4 6 217 224
6. Dominikana 🇩🇴 0 0 1 9 174 248

źródło: informacja własna / italy-bulgaria2018.fivb.com – opracowanie własne
Fot. Paulina Orszak (VOLLEYWORLD)

Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.