#MŚ2018: Pewne zwycięstwo Japonii! Włosi bez straty seta!

 

W czwartek, w grupie A Dominikańczycy walczyli o punkty z Japończykami, zaś Włosi podjęli Belgów. Pierwsze spotkanie padło łupem drużyny z Kraju Kwitnącej Wiśni. Drugie starcie z kolei należało do gospodarzy turnieju, którzy nie pozostawili szans rywalom i bardzo pewnie zwyciężyli ten mecz.

Dominikańczycy bez szans!

W jednym z czwartkowych spotkań reprezentacja Dominikany stanęła naprzeciwko Japończyków. Początek tego meczu był wyrównany. Drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni na pierwszej przerwie technicznej prowadziła dwoma oczkami. Podopieczni trenera Yuichi Nakagaichiego do końca partii nie pozwolili, by przeciwnicy ich dogonili. Ten set padł więc łupem Japończyków 25:20. Na początku drugiej odsłony obie ekipy szły „łeb w łeb”. Jednak również i tym razem zespół z Japonii udowodnił, że jest silniejszy, wygrywając do 16. Trzeci set również szedł po myśli reprezentantów Kraju Kwitnącej Wiśni i to właśnie oni triumfowali w całym spotkaniu.

Dominikana – Japonia 0:3 (20:25, 16:25, 16:25)

Składy:
Dominikana:
Capellan, Cacerez Gomez, Contrera De Los Santos, Paulino, Romero Perez, Abreu Lopez, Feliz (L), Lorenzo (L) oraz Santana, Cepin, Gonzalez Perez, Pena
Japonia: Ishikawa, Yanagida, Otake, Yamauchi, Onodera, Sekita, Tsuiki (L), Koga (L) oraz Fukuzawa, Fujii, Asano

Triumf Włochów!

W czwartek, w grupie A swoje umiejętności na boisku zaprezentowali także Włosi oraz Belgowie. Początek tego spotkania był dość wyrównany, jednak w dalszej części meczu gra układała się po myśli gospodarzy turnieju. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego byli bezsilni wobec Włochów. Na szczególną pochwałę zasłużył Ivan Zaytsev, który był nie do zatrzymania! Drużyna Gianlorenzo Blenginiego pokonała rywali 25:20. Druga odsłona była dla Belgów zdecydowanie gorsza niż poprzednia. Na pierwszej przerwie technicznej zespół Italii był na dwupunktowym prowadzeniu. Gospodarze nie mieli zamiaru oddawać przewagi, a wręcz przeciwnie – mając na czele Zaytseva – powiększyli różnicę oczek. Set ten więc nie mógł zakończyć się inaczej, jak zwycięstwem Włochów (25:17). W trzeciej partii karty nadal rozdawali podopieczni trenera Gianlorenzo Blenginiego. Była to najsłabsza odsłona w wykonaniu Belgów, którzy musieli uznać wyższość przeciwników (25:16).

Włochy – Belgia 3:0 (25:20, 25:17, 25:16)

Składy:
Włochy: Giannelli, Zaytsev, Mazzone, Lanza, Juantorena, Anzani, Colaci (L) oraz Nelli 
Belgia: D'hulst, Deroo, Van De Voorde, Van Den Dries, Rousseaux, Verhees, Ribbens (L) oraz Lecat, Klinkenberg, Valkiers, Tuerlinckx, Grobelny, Stuer (L)

GRUPA A:
LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Włochy 🇮🇹 2 6 6 0 150 117
2. Słowenia 🇸🇮 1 3 3 1 97 68
3. Japonia 🇯🇵 1 3 3 3 139 127
4. Belgia 🇧🇪 1 3 3 4 150 157
5. Argentyna 🇦🇷 0 0 1 3 82 97
6. Dominikana 🇩🇴 0 0 1 6 120 172

źródło: informacja własna / italy-bulgaria2018.fivb.com – opracowanie własne
Fot. Kinga Kembrowska (VOLLEYWORLD)

Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.