#MŚ2018: Finlandia urywa seta biało-czerwonym, Iran zdobywa kolejne punkty

W sobotę w grupie D, Iran zmierzył się z drużyną Kuby. Kubańczycy aby mogli myśleć o awansie musieli wygrać to spotkanie, jednak podopieczni Igora Kolakovicia okazali się mocniejsi. W drugim spotkaniu tej grupy, Polacy podejmowali Finlandię, która "urwała" jednego seta polskiemu zespołowi.

Kuba wygrywa tylko seta w starciu z Iranem

Kubańczycy, którzy nie mają na swoim koncie żadnej wygranej, bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek z Iranem (6:4). Młody zespół pokazał się z dobrej strony w polu serwisowym i dzięki temu mógł powiększyć swoją przewagę punktową (16:12). W drugiej części pierwszego seta Irańczycy wciąż mieli problem z przyjęciem zagrywki rywala (20:13). Ostatecznie drużyna z Kuby pewnie zakończyła tę partię na swoją korzyść. Drugą odsłonę siatkarze z Iranu rozpoczęli już znacznie lepiej i szybko prowadzili trzema punktami (5:2). Młodzi kubańscy gracze zaczęli popełniać błędy i przez to nie mogli doprowadzić do remisu (14:22). Tym samym Iran wyrównał rywalizację w tym meczu. Choć na pierwszej przerwie technicznej w trzeciej partii zespół Igora Kolakovicia wygrywał 8:5, to Kubańczykom udało się odrobić straty (12:12). Od tego momentu obie reprezentacje prowadziły zaciętą rywalizację, jednak pod koniec seta skuteczniejsi okazali się Irańczycy, którzy przechylili szalę na swoją korzyść (25:22). Czwarty set potwierdził tylko to, że w tym pojedynku lepiej dysponowani byli siatkarze z Iranu, którzy przy zejściu na drugą przerwę techniczną wypracowali sobie trzypunktową przewagę (16:13). Do końca rywalizacji utrzymali koncentrację i ostatecznie pokonali Kubańczyków 25:19.

KUBA – IRAN 1:3 (25:17, 18:25, 22:25, 19:25)

Kuba:
Hernandez, Rodriguez, Suarez, Arredondo, Arce, Castro, Alvarez (libero) oraz Leon, Herrera, Rojas, Diaz, Jaime
Iran: Ebadipour, Marouf, Seyed, Ghafour, M. Manavi, A. Shafiei, Marandi (libero) oraz Hazratpour (libero), Ghaemi, Kazemi, Vadi

Polacy po raz drugi tracą jedną partię

Biało-czerwoni i Finowie rozpoczęli pojedynek od wyrównanej gry, jednak bardzo dobra dyspozycja Polaków w polu serwisowym pozwoliła im wypracować sobie przewagę (11:8). W kolejnych akcjach Fińscy zawodnicy w dalszym ciągu mieli duże problemy z przyjęciem zagrywki, co wykorzystali Polacy do powiększenia swojego prowadzenia (16:10). Choć w końcowej części seta Finowie odrobili trochę strat, to zespół Vitala Heynena pewnie zakończył tę partię na swoją korzyść. Drugą odsłonę lepiej zaczęli siatkarze z Finlandii, którzy na pierwszej przerwie technicznej wygrywali dwoma "oczkami". Z czasem prowadzenie rywali biało-czerwonych wzrastało, bowiem Polacy popełniali wiele błędów na zagrywce jak i w kontrataku (10:14). Drużyna z Polski odrobiła jednak straty i doprowadziła do remisu. Po długiej i emocjonującej grze na przewagi, tym razem to Finowie cieszyli się ze zwycięstwa (28:26). Po porażce w drugiej partii, biało-czerwoni już od pierwszych akcji zaprezentowali lepszą dyspozycję. Polacy rozpoczęli od dwóch asów serwisowych Michała Kubiaka (7:2). Następnie ich przewaga rosła, bowiem rywale zaczęli popełniać błędy (12:5). Już do końca tej odsłony ekipa trenera Vitala Heynena utrzymała koncentrację i tym samym pewnie zapisała na swoje konto kolejnego seta (25:16). W czwartej partii meczu powtórzyła się sytuacja z poprzedniej, kiedy od początku to Polacy przeważali w każdym elemencie gry (5:2). Biało-czerwoni bardzo dobrze spisywali się w bloku, co pozwoliło im budować przewagę nad Finami (15:7). Drużyna z Polski bez żadnych problemów zakończyła tego seta i tym samym cały mecz.

POLSKA – FINLANDIA 3:1 (25:20, 26:28, 25:16, 25:15)