#MŚ2018: Brazylijczycy i Słoweńcy z kompletem punktów!

 

W piątkowych zmaganiach drugiej rundy Mistrzostw Świata, w grupie F triumfowali Brazylijczycy oraz Słoweńcy. Zespół Renana Dal Zotto pokonał Australijczyków za trzy punkty! Podobnie było i w drugim spotkaniu, w którym Słoweńcy nie oddali Belgom ani jednego seta.

Brazylia z trzema punktami!

Premierowa odsłona pierwszego meczu grupy F rozpoczęła się korzystnie dla drużyny Canarinhos. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili bowiem trzema punktami. Po stronie Brazylii doskonale w grze spisywał się Wallace de Souza. Zespół z Australii popełniał wiele błędów, które wykorzystali rywale, wygrywając w tej partii 25:21. W drugim secie Australijczycy zaprezentowali się nieco lepiej, jednak to było za mało, by sprostać przeciwnikom, którzy na drugiej regulaminowej przerwie prowadzili trzema oczkami. Przewagę utrzymali już do końca tej partii i tym razem pokonali reprezentację Australii do 22. Trzecia, i jak się później okazało – ostatnia odsłona tego spotkania również przebiegła po myśli podopiecznych Renana Dal Zotto. Na drugiej przerwie technicznej wypracowali sobie przewagę sześciu punktów. Prowadzenia już nie oddali rywalom i ten set zakończyli z wynikiem 25:15.

Brazylia – Australia 3:0 (25:21, 25:22, 25:15)

Składy:
Brazylia: Bruno, Isac, Wallace, Fonteles, Douglas, Lucas, Thales (L) oraz William, Evandro, Eder, Loh, Carlos
Australia: Graham, Sanderson, Peacock, Staples, Mote, Williams, Perry (L) oraz Dosanjh, Smith

Słoweńcy lepsi od Belgów!

Drugie spotkanie w grupie F toczyło się między Belgią, a Słowenią. Emocji na pewno nie brakowało w tym starciu. Zarówno pierwsza, jak i druga partia toczyły się na przewagi. Belgowie, choć walczyli do ostatniej piłki, nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i w obu setach ulegli 26:28 Słoweńcom. Trzecia odsłona była zdecydowanie lepsza po stronie podopiecznych Slobodana Kovaca, którzy z sześciopunktową przewagą pokonali reprezentację Belgii i zwyciężyli całe spotkanie za trzy punkty.

Belgia – Słowenia 0:3 (26:28, 26:28, 19:25)

Składy:
Belgia: Van den Dries, Deroo, Verhees, Van de Voorde, Valkiers, Rousseaux, Stuer (L)
Słowenia: Pajenk, Kozamernik, Gasparini, Ropret, Urnaut, Cebulj, Kovacić (L) oraz Stern

GRUPA F:
LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Brazylia 🇧🇷 6 (5) 14 16 6 514 463
2. Słowenia 🇸🇮 6 (4) 12 15 10 560 534
3. Belgia 🇧🇪 6 (3) 10 11 11 490 475
4. Australia 🇦🇺 6 (2) 7 9 14 486 517

źródło: informacja własna / italy-bulgaria2018.fivb.com – opracowanie własne
Fot. Paulina Orszak (VOLLEYWORLD)

Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.