#MŚ2018: Brazylijczycy i Francuzi ze zwycięstwem w grupie B!

We wtorkowych zmaganiach w grupie B triumfatorami zostali Brazylijczycy oraz Francuzi. Podopieczni Renana Dal Zotto pokonali Chińczyków w trzech setach zaś ekipa trenera Laurenta Tilliego zwyciężyła w meczu z Kanadą.

Brazylia ze zwycięstwem!

Początek premierowej odsłony spotkania między Brazylijczykami, a Chińczykami był dość wyrównany. W dalszej części seta to drużyna Renana Dal Zotto objęła prowadzenie i to ona triumfowała w tej partii, pokonując rywali do 21. W drugiej odsłonie reprezentacja Chin ponownie musiała uznać wyższość zespołu Canarinhos, pomimo swojej dobrej gry. Po raz kolejny silniejsi okazali się być przeciwnicy. Trzeci – i jak się później okazało – ostatni set tego spotkania zdecydowanie należał do graczy z Brazylii. Wypracowali sobie większą przewagę i nie pozwolili rywalom na wygranie choćby jednego seta. Cały mecz ekipa trenera Dal Zotto zwyciężyła za trzy punkty.

Chiny – Brazylia 0:3 (21:25, 22:25, 17:25)

Chiny:
Jiang, Mao, Du, Chen, Liu, Rao, Tong (L) oraz Ma (L), Miao, Tang, Yu
Brazylia: Bruno, Wallace, Fonteles, Mauricio, Douglas, Lucas, Thales (L) oraz William, Evendro

Francuzi wygrywają w czterech setach!

Pierwszy set drugiego spotkania w grupie B był bardzo wyrównany. Zarówno Francuzi, jak i Kanadyjczycy nie dawali za wygraną. Na drugiej regulaminowej pauzie podopieczni Stephane’a Antigi prowadzili zaledwie jednym oczkiem. Po powrocie na boisko udało im się wypracować większą przewagę, jednak Trójkolorowi szybko ich dogonili, a następnie odwrócili losy tego seta i zwyciężyli 25:22. W drugą partię znów lepiej weszli zawodnicy z Kraju Klonowego Liścia. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili bowiem czterema punktami. W dalszej części tej odsłony rywalizacja szła łeb w łeb, jednak ostatecznie wygrał ją zespół Laurenta Tilliego. Trzeci set szedł po myśli drużyny Stephane’a Antigi. Do ostatniej piłki nie było wiadomo, która reprezentacja zwycięży tę partię. Ostatecznie jednak padła ona łupem Kanadyjczyków. Czwarta odsłona zaczęła się korzystnie dla Trójkolorowych, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. W dalszej części spotkania przewaga była nadal po ich stronie i to oni triumfowali w całym spotkaniu. Podopieczni Laurenta Tilliego tym samym awansowali do drugiej fazy Mistrzostw Świata z trzeciego miejsca w grupie B.

Kanada – Francja 1:3 (22:25, 21:25, 25:22, 17:25)

Kanada: Hoag, Perrin, Vernon-Evans, Vigrass, Vandoorn, Blankenau, Marshall (L) oraz Van Berkel
Francja: Ngapeth, Boyer, Rossard, Le Goff, Chinenyeze, Toniutti, Grebennikov (L) oraz Tillie, Patry, Lyneel, Brizard