#MŚ2018: Belgia bez straty seta! Brazylia w finałowej szóstce!

 

W sobotę, w grupie F Australia zmagała się z Belgią, zaś Słowenia z Brazylią. W pierwszym meczu triumfatorami zostali podopieczni Andrei Anastasiego, z kolei drugie spotkanie zwyciężył zespół Canarinhos – tym samym zapewniając sobie awans do finałowej szóstki Mistrzostw Świata!

Emocjonujący mecz padł łupem Belgów!

Początek pierwszej partii był dość wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej Australijczycy prowadzili zaledwie jednym punktem. Po powrocie na boisko przewaga nadal została po stronie podopiecznych Marka Lebedewa (16:13). Końcówka tego seta była emocjonująca – obie reprezentacje nie dawały za wygraną i walczyły do ostatniej piłki (22:22). Partia ta toczyła się na przewagi, jednak ostatecznie padła ona łupem reprezentacji Belgii, która pokonała rywali 28:26. Na początku drugiej odsłony zespoły szły łeb w łeb (6:6), a na pierwszej regulaminowej pauzie powtórzyła się sytuacja z poprzedniej partii – ponownie jednym oczkiem prowadzili Australijczycy. Po wznowieniu gry rywalizacja dalej była zacięta, a set ten po raz kolejny toczył się na przewagi. Po raz kolejny gracze z Belgii wytrzymali presję i triumfowali 28:26. W trzecią odsłonę zdecydowanie lepiej weszli podopieczni trenera Andrei Anastasiego, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili czterema oczkami. Dalsza część spotkania również toczyła się po ich myśli – na drugą pauzę zespoły schodziły przy prowadzeniu Belgów (12:16). Drużyna ta nie pozwoliła przeciwnikom na odwrócenie losów tego meczu i zwyciężyła tę partię 25:20, tym samym dopisując do swojego konta komplet punktów.

Australia – Belgia 0:3 (26:28, 26:28, 20:25)

Składy:
Australia: Graham, Sanderson, Peacock, Mote, Walker, Carroll, Perry (L) oraz Dosanjh, Passier, Smith, Williams
Belgia: Tuerlinckx, Deroo, D'Hulst, Grobelny, Verhees, Van de Voorde, Stuer (L) oraz Van den Dries, Ribbens, Valkiers, Rousseaux, Coolman

Brazylia z awansem do finałowej szóstki!

Drugie starcie w grupie F toczyło się pomiędzy Brazylią, a Słowenią. Na pierwszej przerwie technicznej, premierowej odsłony, Brazylijczycy prowadzili dwoma oczkami. Po powrocie zespołów na parkiet, podopieczni Renana Dal Zotto wykazywali się lepszą grą i to właśnie oni zwyciężyli tę partię do 22. W drugim secie na pierwszą regulaminową pauzę ekipy schodziły z boiska przy wyniku 8:7 dla Słoweńców. Po wznowieniu gry, drużyna z Brazylii nie pozwoliła na to, by przewaga ta się zwiększyła i szybko sami wypracowali sobie prowadzenie (10:15). Reprezentacji Słowenii udało się jednak nadrobić straty i doprowadzić do remisu po 15. Ekipa Canarinhos wróciła na właściwe tory i ponownie triumfowała (21:25). W trzeciej odsłonie na pierwszej przerwie technicznej zespół z Kraju Kawy prowadził trzema oczkami, zaś na drugiej już sześcioma. W tej partii nie dali szans Słoweńcom i szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę, pokonując drużynę Slobodana Kovaca do 16. Wygrana Brazylijczyków w tym spotkaniu zapewniła im awans do finałowej szóstki Mistrzostw Świata!

Słowenia – Brazylia 0:3 (22:25, 21:25, 16:25)

Składy:
Słowenia:
Gasparini, Urnaut, Kozamernik, Cebulj, Pajenk, Ropret, Kovacić (L) oraz Stern, Vincić, Sket, Pavlović, Stalekar
Brazylia: Douglas, Isac, Wallace, Lucas, Bruno, Fonteles, Hoss (L) oraz Evandro, Eder, William, Mauricio, Loh

GRUPA F: 
LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Brazylia 🇧🇷 7 (6) 17 19 6 589 522
2. Belgia 🇧🇪 7 (4) 13 14 11 571 547
3. Słowenia 🇸🇮 7 (4) 12 15 13 619 609
4. Australia 🇦🇺 7 (2) 7 9 17 558 598

źródło: informacja własna / italy-bulgaria2018.fivb.com – opracowanie własne
Fot. Kinga Kembrowska (VOLLEYWORLD)

Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.