#MŚ2018: Amerykanie w najlepszej czwórce turnieju!

W czwartkowe popołudnie reprezentacja Stanów Zjednoczonych stanęła naprzeciwko Rosjan. Spotkanie było zacięte, jednak silniejsi okazali się być Amerykanie, którzy zwyciężyli cały mecz za trzy punkty!

Początek premierowej odsłony pomiędzy Amerykanami a Rosjanami był bardzo wyrównany (5:5). Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie – bo tylko jednym oczkiem – prowadził zespół szkolony pod okiem Johna Sperawa. Po wznowieniu gry obie ekipy nie dawały za wygraną (11:11). Na drugą regulaminową pauzę drużyny schodziły przy wyniku 16:15 dla drużyny ze Stanów Zjednoczonych. Po powrocie na boisko zacięta rywalizacja trwała (18:18). Do ostatniej piłki ciężko było przewidzieć, która z reprezentacji wygra w tej partii. Ostatecznie set ten padł łupem Amerykanów, którzy pokonali zespół Sbornej do 22. W drugą odsłonę lepiej weszli podopieczni trenera Siergieja Szlapnikowa (2:4). Na pierwszej przerwie technicznej Rosjanie prowadzili jednym oczkiem. Do drugiej pauzy gra była dość wyrównana. Później zaś, na kilka oczek, zaczęli odskakiwać gracze ze Stanów Zjednoczonych, którzy nie pozwolili, by losy tej partii się odwróciły (25:23). W trzecim – i jak się później okazało – ostatnim secie Rosjanie grali nieco lepiej. Długo jednak dobra passa zawodników Szlapnikowa nie trwała. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych na drugiej przerwie technicznej prowadzili czterema oczkami i przewagę utrzymali już do końca tego meczu. Amerykanie zwyciężyli tę partię 25:23, dzięki czemu awansowali do najlepszej czwórki turnieju Mistrzostw Świata!

Stany Zjednoczone – Rosja 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

USA: Russell, Anderson, Christenson, Holt, Sander, Mcdonnell, Shoji (L) oraz Smith
Rosja: Wołkow, Kurkajew, Grankin, Muserki, Rodiczew, Kliuka, Wierbow (L) oraz Poletajew, Wolwicz, Sokołow, Butko