#MŚ2018: Amerykanie z brązowym medalem Mistrzostw Świata!

 

W niedzielne popołudnie reprezentacja Serbii zmierzyła się z zespołem ze Stanów Zjednoczonych! Walka o trzecie miejsce w tegorocznych Mistrzostwach Świata była bardzo zacięta, jednak brązowe medale zawisną na szyjach zawodników prowadzonych przez trenera Johna Sperawa!

Początek premierowej odsłony był bardzo wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem prowadzili podopieczni Nikoli Grbicia. W dalszej części seta wynik dalej był korzystniejszy dla Serbów. Amerykanie nie byli w stanie sprostać efektywniejszej grze rywali. Na drugą regulaminową pauzę reprezentacje schodziły przy dwupunktowej przewadze serbskiej ekipy. Po powrocie na boisko zespół trenera Johna Sperawa dalej musiał gonić silniejszych przeciwników (22:20). Ostatecznie partia ta padła łupem reprezentantów Serbii (25:23).

W drugim secie gra Amerykanów była zdecydowanie lepsza – na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Po wznowieniu gry zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych wypracowali sobie większą przewagę (8:14). Na drugą pauzę drużyny schodziły przy prowadzeniu podopiecznych trenera Sperawa (9:16). Po powrocie na parkiet Amerykanie pewnie dążyli do wygrania tej odsłony meczu (15:21). Tak też się stało i tym razem to oni triumfowali (17:25).

W trzeciej partii również skuteczniejszą grą wykazywali się reprezentanci Stanów Zjednoczonych (6:10). W dalszej części seta, Serbom udało się doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie. Rywalizacja do samego końca była bardzo zacięta, a set ten toczył się na przewagi. Triumfatorami w tej części spotkania zostali Amerykanie, którzy zwyciężyli do 30.

Początek czwartego seta był dość wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej zespół Johna Sperawa prowadził jednym oczkiem.  Z dalszą grą zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych zwiększali swoją przewagę (12:16). Amerykanie również i w tej partii bardzo pewnie zmierzali do wygrania jej i tak też się stało! Czwarta partia padła łupem ekipy trenera Sperawa, a co za tym idzie – drużyna ta zwyciężyła całe spotkanie i wywalczyła brązowy medal tegorocznych Mistrzostw Świata!

Serbia – Stany Zjednoczone 1:3 (25:23, 17:25, 30:32, 19:25)

Składy:
Serbia
: Jovović, Atanasijević, Podrascanin, Lisinac, Petrić, Ivović, Rosić (L) oraz Kovacević, Kostić, Luburić, Majstorović (lL), Katić
USA: Christenson, Anderson, McDonnell, Holt, Russell, Sander, E. Shoji (L) oraz Langlois, Smith

źródło: informacja własna
Fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.