Unforgettable Experience Short Essay Length Steve Jobs Critical Thinking Free Case Study Psychology Example Essay About Elizabethan Theatre Information Professional Masters Home Work Assistance

#MistrzostwaEuropy: Kolejny triumf biało – czerwonych!

Armia AntigiI mamy drugie zwycięstwo na Mistrzostwach Europy. Jesteśmy liderami w swojej grupie. Nie był to najlepszy mecz, ale i takie mecze muszą się odbyć. Zapraszam do przeczytania relacji z meczu Polska – Słowenia.

W pierwszym secie zaczęliśmy bardzo dobrze bo już od błędu Słowenii. Potem był aut Bartosza Kurka ale po bloku przy wyniku 2:1. Przy 13:9 rozgrywający rywali podał piłkę na prawo i punkt. 14:9 Słoweńcy mają zagrywkę w siatkę. Przy stanie 16:10 Kurek zagrał asa serwisowego. Przy ataku w aut rywali (17:12) była zmiana w naszym zespole Drzyzga->Konarski. Po jednej akcji Drzyzga wraca. Wynik 18:15 Michał Kubiak nie trafią zagrywką. W następnej akcji Mateusz Bieniek jest zablokowany przez blok rywali i oni zdobyli 16 punkt. 20:16 flow wykonany przez Drzyzgę i po tym przerwa dla Słowenii. 22:17 Kurek wykonał blok na rywalach. 24:19 Mateusz Mika zrobił punktową kiwkę. Bartosz Kurek zakończył pierwszą partię 25:21.

Druga partia zaczęła się dobrze dla nas, ale tylko początek. Przy 2:2 rywale obili nam blok. Po tym na boisku wszedł Grzegorz Łomacz za Fabiana Drzyzge. 4:4 Mika zaatakował punktowo. W kolejnej akcji nasz środkowy nie skończył ataku i rywale skorzystali – 5;5. 10:11 przerwa dla nas. Drzyzga zmienia Łomacza. Kurek atak z drugiej linii i 15:15. Mateusz Mika obronił piłkę na 10 metrze , a Kubiak wykonał z tego atak i punkt – 17:16. Bieniek kontra i 20:19. Przy 22:23 Słoweńcy wykonali asa serwisowego. 26:25 Kubiak as serwisowy. Zmiana:Mika>Konarski. Po akcji zmiana powrotna. W końcówce graliśmy dla przewagi, było wiele piłek setowych i to dla nas i dla rywali ale nikt nie potrafił skończyć. Ostatnia akcja gdzie rywale mieli setową zakończył Mika gdzie uderzył po antence. Przegraliśmy tego seta 28:30. W całym secie obie drużyny popełniły bardzo dużo błędów na zagrywce. Było ich zbyt dużo.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się szybką akcją na lewym ataku. Przy 3:2 Mika uderzył po skosie i zapunktował. Po tej akcji była rozmowa z sędzią bo kapitan naszej drużyny powiedział , że rywale nie odwracają się w swoją stronę tylko w naszą. Słoweńcy dostali upomnienie. W tym secie była ciągła gonitwa punkt za punkt. Na przerwie technicznej było 8:7. Rywale w tej partii coraz lepiej grali. 10:9 zatrzymaliśmy Słoweńca. Po kolejnej przerwie technicznej Mateusz Mika wykonał trzy ataki z czego zdobył tylko dwa punkty bo jeden atak był bez bloku. Były krótkie dyskusje po akcji w której piłka dotknęła antenki odbijając się ale na szczęście punkt był na naszych orzełków. Znowu zmiany, takie same jak w poprzednich setach. W tym secie znów było dużo błędów, czy to na zagrywce czy atak w aut. Przy wyniku 21:18 zadziałał nasz polski blok Konarski-Kłos. Tego seta znów graliśmy dla przewagi, ale tym razem set zakończył się dla nas happy endem. Wynik trzeciego seta 28:26

Czwarta partia była ostatnim setem tego meczu. To był dla nas najlepszy set pod względem gry. Po naszej stronie było mniej błędów niż po stronie rywali. Już od początku trzymaliśmy Słoweńców na dystans ale czym dalej w secie tym przewaga większa. W tym secie zmiany były inne niż poprzednio, Mika->Buszek i Kubiak->Szalpuk. Przy 19:8 Bieniek wykonał czysty, piękny atak. 21:9 znowu zapunktował nasz blok! Mecz zakończył się asem serwisowym, który wykonał Bartosz Kurek. Wynik czwartego seta 25:13.

Słowenia – Polska 1:3 (21:25, 30:28, 26:28,13:25)

Słowenia: Pajenk, Gasparini, Vincić, Koncilja, Urnaut, Cebulj, Kovacic (L) oraz Sket, Kozamernik, Ropret

Polska: Kurek, Kłos, Bieniek, Drzyzga, Kubiak, Mika, Zatorski (L) oraz Konarski, Łomacz, Szalpuk, Buszek