#MistrzostwaEuropy: Polacy pokonują Belgów i meldują się w 1/4 finału.

Niedziela była bardzo udana dla reprezentacji Polski siatkarzy. Drużyna trenera Nikoli Grbicia w czterech setach pokonała w 1/8 finału reprezentację Belgii.  Mecz okazał się trudniejszy niż można było się spodziewać. W ćwierćfinale czeka już zespół Serbii. 

Punktualnie o godz. 21:00 Reprezentacja Polski rozpoczęła walkę w meczu 1/8 finału. Po drugiej stronie siatki w Bari stanęła reprezentacja Belgii. Świetnie rozpoczęli nasi siatkarze, stawiając dwa punktowe bloki (2:0). Norbert Huber serwuje asa, a chwile wcześniej Belgowie zepsuli zagrywkę (13:7). Olek Śliwka kapitalnie kończy ze środka (17:10). Od początku do końca pierwszego seta to Polacy dyktowali warunki gry i wygrali (25:16). Druga partia nie mogła rozpocząć się lepiej, niż od pięciopunktowego prowadzenia biało-czerwonych. Polacy imponowali w elemencie bloku, efektem tego było zwycięstwo również w tej partii, tym razem do 17. W trzeciej odsłonie Grbić wprowadził Karola Kłosa, pojawił się także Kamil Semeniuk. Atmosfera meczu nieco się rozluźniła i Belgowie wyszli na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu (10:11). Trzecia partia pozwoliła reprezentacji Belgii na większą swobodę w grze, a nam zabrakło, tak istotnych we wcześniejszych partiach, punktowych bloków. Efekt? Belgowie wygrywają seta (23:25). Mimo dobrego otwarcia kolejnej odsłony meczu nie było łatwo zamknąć to spotkanie, ale na nasze szczęście pod koniec seta wrócił punktowy blok i zakończyliśmy 1/8 finału w czterech setach (25:22), do samego końca było jednak bardzo nerwowo.

Trzeba podkreślić bardzo wysoką skuteczność biało-czerwonych w elemencie bloku. W czterech partiach nasi reprezentanci aż 19 razy zatrzymali przeciwnika na siatce. W polu serwisowym posłali 4 asy, ale najbardziej pamiętna będzie zdecydowanie zagrywka Wilfredo Leona, który wszedł prosto z kwadratu dla rezerwowych w trudnym momencie czwartego seta i zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki. 

Mecz na pewno do przeanalizowania, a teraz pełna koncentracja na Ćwierćfinałach. We wtorek mecz 1/4 finału z reprezentacją Serbii. Start o godz. 18:00. Mecz ponownie odbędzie się w Bari.

 
DATA
GODZINA
REPREZENTACJA
WYNIK
REPREZENTACJA
10.09.2023 r.
(niedziela)
21:00
Polska 🇵🇱
3:1
(25:16, 25:17, 23:25; 25:22)
Belgia 🇧🇪 
 
źródło: informacja własna / fot. Julia Roik (VOLLEYWORLD)
Zuzanna Juszczyk

Zuzanna Juszczyk

Studentka Dziennikarstwa, która przyjechała do Krakowa spełniać swoje marzenia. Pasjonatka wielu dyscyplin sportowych, a w szczególności siatkówki, która już od wielu lat ma szczególne miejsce w moim sercu. Uwielbiam rozmawiać i poznawać nowych ludzi oraz czerpać z życia pełnymi garściami.