Michał Kubiak: Amerykanie są w stanie zdobyć złoty medal olimpijski

TEAM USAĆwierćfinałowy pojedynek polsko – amerykański zakończył się sukcesem podopiecznych trenera Johna Sperawa. Amerykanie pokonali Polaków po rozegraniu trzech setów. Jankesi dominowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Jednak ich atutem w tym spotkaniu niewątpliwie była zagrywka. W półfinale XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbywają się w brazylijskim Rio de Janeiro, reprezentanci Stanów Zjednoczonych zmierzą się z Włochami. Co powiedzieli kapitanowie i trenerzy obu ekip po zakończeniu meczu Polska – USA? Zapraszamy do zapoznania się z zapisem wczorajszej konferencji!

Michał Kubiak – kapitan reprezentacji Polski:

„Amerykanie grali lepiej niż my. Chcieliśmy awansować do półfinału, ale nie udało nam się tego dokonać. Reprezentacji Stanów Zjednoczonych życzymy powodzenia w dalszej części turnieju olimpijskiego. To bardzo dobry, doświadczony zespół, który jest w stanie triumfować w całych rozgrywkach.”

Stephane Antiga – trener reprezentacji Polski:

„Jest to bardzo bolesna porażka dla nas wszystkich. Amerykanie zaprezentowali się znaczniej lepiej niż my. Elementem, który zrobił różnicę, była zagrywka. Siatkarze Stanów Zjednoczonych są doświadczoną drużyną. Naprawdę dobrze grali w systemie blok – obrona.”

David Lee – kapitan reprezentacji USA:

„Reprezentacja Polski jest naprawdę silnym zespołem. To, w jaki sposób udało nam się pokonać takich rywali było dla nas ogromnym zaskoczeniem. Wygraliśmy ten mecz zagrywką, która sprawiała Polakom dużo problemów. To był nasz kluczowy element. Dosłownie bombardowaliśmy naszych przeciwników zza linii 9. metra. Mam nadzieję, że serwis będzie naszym atutem również w dalszym etapie rozgrywek.”

John Speraw – trener reprezentacji USA:

„Jestem dumny z moich zawodników. Uważam, że trzysetowe zwycięstwo w starciu z reprezentacją Polski jest ogromnym sukcesem. Naszą mocną stroną była zagrywka, która dawała nam wiele okazji do zdobywania punktów i zawsze staraliśmy się jak najlepiej je wykorzystywać. Teraz już skupiamy się na przygotowaniach do walki o olimpijski medal.”

źródło: FIVB/opracowanie własne & fot. FIVB

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz