The Perpetrators Of The Rwandan Genocide Essay Type My Earth Science Admission Essay Gilderhus History And Historians Summary Standard Cover Letter Samples Argument Topics List

Mateusz Bieniek: Nie mam Stephanowi nic do zarzucenia

bieniekZa niecałe dwa tygodnie rusza nowy sezon PlusLigi. Dla Mateusza Bieńka będą to pierwsze rozgrywki w barwach mistrza Polski, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej środkowy występował w Effectorze Kielce, dlatego gra w zespole z Opolszczyzny będzie dla tego siatkarza nowym doświadczeniem.

Effector Kielce w poprzednich sezonach nie był stawiany w roli drużyny, która powalczy o najwyższe lokaty. Mateusz Bieniek występując w kieleckim zespole, reprezentował już barwy kadry narodowej, ale chciał do końca wypełnić kontrakt w swoim byłym klubie i nie przechodzić do innej ekipy. Przed sezonem 2016/2017 podpisał umowę z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Ferdinando de Giorgiego będą w nadchodzących rozgrywkach stawiani w roli faworyta, bowiem rok temu zdobyli mistrzostwo Polski.

“Moim zdaniem mamy naprawdę świetny zespół. Widać, że ZAKSA to klub, który zamierza walczyć o najwyższe cele. Poprzedni sezon spędziłem grając w Kielcach, a jak wiadomo, był to zespół, który walczył raczej o te dalsze lokaty. Tam graliśmy tak, aby sprawiać niespodzianki, a tutaj, w Kędzierzynie, jest odwrotnie – przykre niespodzianki nie mogą nam się przytrafiać. Dla mnie na pewno będzie to duży przeskok” – przyznał Mateusz Bieniek.

W poprzednim sezonie kędzierzyński zespół mógł skupić się jedynie na krajowych rozgrywkach, bowiem nie uczestniczył w europejskich pucharach. Teraz czeka na nich obrona mistrzostwa Polski, walka w Pucharze Polski, w którym rok temu doszli do finału oraz udział w Lidze Mistrzów.

“Z pewnością fajnie by było sięgnąć znowu po tytuł najlepszej drużyny w kraju, chociaż ciężej jest obronić złoty medal niż go zdobyć. Przez równoczesną grę na trzech frontach dla mnie na pewno będzie to trudny sezon, ale myślę, że jako drużyna damy sobie radę. Liga Mistrzów jest takim miłym dodatkiem do tego wszystkiego i w tych rozgrywkach na pewno też będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, by powalczyć o możliwie najwyższe miejsce” – powiedział środkowy reprezentacji Polski.

Nie cichną także echa związane z zakończonym sezonem reprezentacyjnym i doniesienia związane z fotelem szkoleniowca biało-czerwonych. Rozgrywający polskiej drużyny, Fabian Drzyzga przyznał w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, że Stephane Antiga powinien odejść z reprezentacji, ale za to innego zdania jest Mateusz Bieniek.

“Szczerze mówiąc w tym momencie już o tym nie myślę, nie zajmuję się tym. Sezon reprezentacyjny się skończył, było minęło. Teraz wszystko znajduje się w rękach działaczy PZPS-u, to oni będą podejmować decyzję. Ja nie mam Stephanowi absolutnie nic do zarzucenia, to on wprowadził mnie do reprezentacji, więc złego słowa na niego nie powiem” – zakończył zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: pzps.pl / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz