Mateusz Bieniek: Dla nas najważniejsze jest zwycięstwo

Mateusz BieniekMateusz Bieniek w rozmowie z TVP przyznał, że dla reprezentantów Polski najważniejsze jest zwycięstwo i będą o nie walczyć w każdym meczu.

Biało-czerwoni pierwsze dwa sety zwyciężyli 2:0. W kolejnej partii Iran grał lepszą siatkówkę, a nasza drużyna zaczęła popełniać błędy. Irańczycy doprowadzili w końcu do tie-breaka. Ostatecznie to podopiecznym Stephane’a Antigi udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

“Chcieliśmy wygrać to spotkanie 3:0 i mieliśmy swoje szanse, żeby to zrobić. Jednak po przegranym czwartym secie zrobiło się niewesoło. Na szczęście w tie-breaku udało się nam wrócić do swojej gry. Dla nas najważniejsze jest zwycięstwo” – skomentował w rozmowie z TVP Mateusz Bieniek.

Duże problemy polscy siatkarze mieli także w bloku. Nie byli w stanie zatrzymać Irańczyków.

“Ciężko grało się w bloku, kiedy po drugiej stronie rozgrywał Marouf, jeden z najlepszych rozgrywających na świecie” – podkreślił środkowy.

Zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle może pochwalić się asem serwisowym, wykonanym na dwie akcje przed zakończeniem spotkania.

“Przez cały mecz miałem problemy z zagrywką. Cieszę się, że w tym najważniejszym momencie się udało” – powiedział Bieniek.

W czwartek o godz. 20:00 (polskiego czasu) nasi siatkarze zmierzą się z reprezentacją Argentyny.

Jaki jest przepis na wygraną?

“Trzeba powstrzymać Facundo Conte. To będzie klucz do tego, żeby pokonać Argentyńczyków. To są igrzyska olimpijskie i trzeba wygrywać wszystkie mecze. Walczymy o każde zwycięstwo, bo zwycięstwa budują dobrą grę” – zakończył środkowy.

źródło: plusliga.pl

Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.

Dodaj komentarz