Full Sail Homework Curriculum Vitae Minimalist Unf Application Essay Prompt 2012 Election News Corporation Essay

Mark Lebedew: Chciałbym, żeby tak było na każdym meczu

 

Zespół Jastrzębskiego Węgla od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą dyspozycję i wyrasta na mocnego kandydata do walki o najwyższe miejsca. Podopieczni Marka Lebedewa pokonali Asseco Resovię Rzeszów w czterech partiach, a z mistrzem Polski przegrali dopiero po pięciu setach. Już w środę, jastrzębianie będą mieć kolejną okazję do sprawdzenia swoich sił, bowiem zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.

Jastrzębski Węgiel ma na swoim koncie dwie porażki, co plasuje zespół na piątej pozycji w tabeli z taką samą ilością punktów jak czwartą drużynę z Lubina. Jedną z przegranych, był pojedynek z MKS-em Będzin, w którym jastrzębianie niespodziewanie stracili aż trzy punkty. Po tym przyszły jednak bardzo dobre momenty, kiedy to po wyrównanej, pięciosetowej walce, siatkarze Marka Lebedewa przegrali z ZAKSĄ, aby następnie pokonać 3:1 wicemistrza Polski.

"Byliśmy bardzo dobrze nastawieni mentalnie, a to przełożyło się na dobrą grę. W Kędzierzynie-Koźlu zaprezentowaliśmy chyba nawet wyższy poziom niż w starciu z Resovią, ale i rywale świetnie się spisali, nieprawdopodobne zawody zagrał Dawid Konarski. Do spotkania z Asseco Resovią przystąpiliśmy po pełnym tygodniu treningów, a wtedy zawsze gra się lepiej. Nie bez znacznie było także własne boisko i kibice. Rzeszów to bardzo mocny zespół, ale chyba nikt nie ma tak mocnej ekipy, jak ZAKSA. Reasumując, faktycznie ostatnio zyskaliśmy sporo pewności siebie." – powiedział szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Świetna gra i tym samym bardzo dobre wyniki jastrzębian biorą się oczywiście z atmosfery, która panuje w drużynie. Mark Lebedew podkreśla, że gracze tacy jak Scott Touzinski czy Salvador Hidalgo Oliva wnoszą bardzo wiele do zespołu na boisku jak i poza nim. W tym sezonie ekipa z Jastrzębia-Zdroju to zlepek doświadczonych siatkarzy jak i młodych, zdolnych zawodników takich jak Maciej Muzaj czy Jakub Popiwczak.

"Charakter Touzinskiego widać w zespole, nie tylko jego oczywiście, ale trzeba podkreślić, że właśnie ten gracz ma spory wpływ na grupę – w szatni, podczas treningów i w trakcie rywalizacji. Jest niezwykle doświadczony, a do tego opanowany, spokojny. To bardzo pomaga, głównie tym młodszym zawodnikom, jak Muzaj czy Popiwczak." – stwierdził Mark Lebedew, który wyraził swoje zdanie również o kubańskim przyjmującym: "To jest prawdziwy wojownik. On zawsze chce wygrywać, każdego dnia, każdą rywalizację, każdy mecz. Taką ma filozofię. Oczywiście skłamałbym mówiąc, że spodziewałem się tak wysokiego poziomu, jaki prezentuje aktualnie, bo nie zawaham się stwierdzić, że w tej chwili jest w czołówce najlepszych przyjmujących w Europie, może nawet jest najlepszy" – zakończył trener.

źródło: plusliga.pl / opracowanie własne / fot. jastrzebskiwegiel.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz