Cv Programista Projekty Divine Right Of Capital Book Review Pdf Ciaa Scholarship Essay Winners 2017 Customer Service Cover Letter Sample Australia Number Arthurian Heroism Essay Hspice Measure Statement Examples

Maksim Michajłow: Rozwój możliwy tylko w Rosji

michajłowMówienie o Superlidze w kontekście jednej z najlepszych lig świata nie jest żadnym zaskoczeniem. Bogaci sponsorzy przyciągają gwiazdy siatkówki z całego świata. Jednak znajdują się odważni, którzy próbują swoich sił w nieco egzotycznych ligach. Są także tacy, którzy nie zamierzają opuścić swojej ojczyzny. Do jednej z tych grup należy zawodnik Zenitu Kazań.

Maksim Michajłow już 8 lat temu był jednym z czołowych rosyjskich graczy. Teraz jest także jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Sbornej. Zawodnik aktualnie gra w kazańskim Zenicie. Jednak jak przyznaje, wysoka przewaga nad drugim zespołem ligi nie zaprząta mu głowy.

Nie myślimy o tym, kto nas goni w mistrzostwach Rosji. Wystarczy nastroić się na każdy kolejny mecz. A jeśli chodzi o zapas punktowy, jak pokazały przykłady niektórych zespołów piłkarskich czy hokejowych nie da się zawsze odrobić dużej przewagi. Nie ma czasu na odpoczynek. Nasze mistrzostwa są nadal trudnym turniejem, choć nie ma aż takiej dużej konkurencji. W ostatnich latach gwiazdy światowego formatu nie grały tylko w Dynamie Moskwa czy Biełogorie Biełgorod, ale także Dynamie Krasnodar i Lokomotywie Nowosybirsk. Po ich odejściu zespoły dużo straciły – powiedział atakujący Zenitu.

Mimo wysokiej poprzeczki w lidze, niektórzy koledzy Michajłowa próbują swoich sił za granicą. Na taki wyjazd zdecydował się chociażby Paweł Moroz. Jednak siatkarz przyznaje, że on sam nie ma ochoty na grę poza granicami swojego kraju.

Jeśli mówimy o ewentualnej propozycji koreańskiego zespołu, nie byłbym nią zainteresowany. Owszem, w Korei można być gwiazdą i atakować 60 razy w meczu, ale poziom rozgrywek i duch konkurencji nie jest taki sam. Aby móc się rozwijać, trzeba grać w Rosji i w Lidze Mistrzów – zakończył zawodnik.

Źródło: sportbo.ru / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

One thought on “Maksim Michajłow: Rozwój możliwy tylko w Rosji

Dodaj komentarz