#LottoEuroVolley2017 :Podsumowanie zmagań w grupie B (28.08)

 

Przed nami jeszcze emocje związane z meczem Polaków, tymczasem toczą się pojedynki w grupie B. Rywalizowali Niemcy ze Słowakami oraz Czesi i Włosi. 

Niemcy-Słowacja 

Nasi zachodni sąsiedzi uskrzydleni wygraną z Włochami, pragnęli udowodnić, że triumf nad reprezentacją Italii nie był przypadkiem.  Słowacy zaś mieli na koncie porażkę z Czechami. 

Pierwsza partia przebiegała pod dyktando Niemców, którzy, co warto podkreślić, przyjechali na Mistrzostwa Europy w mocno odmłodzonym składzie. Słowacy byli tylko tłem, co zaowocowało wygraną do 18. Najbardziej emocjonująca i pełna efektownych zagrań była druga partia meczu,ostatecznie jednak to brązowi medaliści MŚ 2014 triumfowali zwyciężając 26:24. Finałowa odslona spotkania była postawieniem przez Niemców "kropki nad i" i mimo,że rywale podjęli walkę nie zdołali ugrać nawet seta. 

Niemcy-Słowacja 3:0 (25:18,26:24,25:23)

Składy:

Niemcy: Fromm, Kaliberda, Andrei, Kampa, Bohme, Hirsch, Zenger oraz Schott, Grozer, Weber, Karlitzek, Zimmermann, Baxpohler, Krick. 

Słowacja:Kohut, Mlynarcik, Patak, Ondrovic, Chritansky, Zatko oraz Koncal, Lux, Turis, Petras, Kubs, Bencz, Presinsky, Ludha. 
Czechy – Włochy 

Włosi po niespodziewanej porażce z Niemcami znaleźli się w dość trudnej sytuacji, ponieważ jako drużyna gwiazd odczuwali większą presję i potrzebę udowodnienia swojej wartości.

Mimo, iż faworytami spotkania niezaprzeczalnie była reprezentacja Włoch, to Czesi postawili twarde warunki i obie drużyny miały dobre momenty oraz takie o których wolałyby zapomnieć. Starcie dostarczyło wielu emocji chociaż z punktu widzenia polskiego kibica spotkanie nie miało większego znaczenia, gdyż grały ekipy, które nie spotkają się z Polską w barażach. Mecz był niesamowicie wyrównany. Wszystkie trzy sety toczyły się na przewagi, ale w końcowym rozrachunku każdy z nich padał "lupem" reprezentantów Półwyspu Apenińskiego, którzy zapisali na swoim koncie trzy punkty. 

Włochy-Czechy 3:0(27:25,28:26,26:24)

Składy: 

Włochy:Antonow, Giannelli, Lanza, Mazzone, Piano, Vettori oraz Colaci, Balaso, Botto, Randazzo, Ricci, Sabbi, Spirito, Buti. 

Czechy: Dzavoronok, Finger, Holubec, Janouch, Michalek, Krystof, Mach oraz Beer, Demar, Galablov, Hadrava, Zmrhal, Zaijcek, Pfeffer. 

 

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kamila Zając

Kamila Zając

Zakochana w siatkówce od lat 26-letnia dziewczyna z marzeniami. Absolwentka prawa z dziennikarskimi ambicjami. Nałogowy pochłaniacz książek z poczuciem humoru. Fanka muzyki rockowej i czekolady. Miłośniczka podróży i przygód. :) Kibicuję głośno i wiernie. Oprócz miłości do naszej kadry moje serce wypełnia sympatia do reprezentacji Francji oraz Giby :)

Dodaj komentarz