LOTOS Trefl Gdańsk zwycięzcą X Memoriału Arkadiusza Gołasia

X-memorial-arkadiusza-golasiaW weekend w Murowanej Goślinie odbył się X Memoriał Arkadiusza Gołasia. W tegorocznej edycji zagrały cztery zespoły, które już w następnym weekend rozpoczną rozgrywki w ramach PlusLigi. Najlepszy okazał się LOTOS Trefl Gdańsk pod wodzą Andrei Anastasiego.

W Murowanej Goślinie swoje mecze rozegrały Lotos Trefl Gdańsk, Transfer Bydgoszcz, AZS Częstochowa oraz beniaminek PlusLigi – Cuprum Lubin. Na Memoriale pojawiła się także legenda światowej siatkówki – Giba, który w tym roku postanowił zakończyć karierę zawodnika. Giba w ostatnim czasie stosunkowo często odwiedza nasz kraj, w związku z tym przyjął zaproszenie także na X Memoriał Arkadiusza Gołasia. Przed rozpoczęciem turnieju przeprowadził on wspólnie z Andreą Anastasim warsztaty siatkarskie dla najmłodszych.

W pierwszym meczu dość niespodziewanie Cumprum Lubin, który w tym sezonie zadebiutuje w PlusLidze, pokonał w trzech setach Transfer Bydgoszcz. W drugim na przeciwko siebie stanęły ekipy z Gdańska i Częstochowy. Po zaciętej grze, po tie-break’u, który zakończył się wynikiem 20:18, lepsi okazali się siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk i to oni awansowali do finału, w którym czekał Cuprum Lubin.

Drugiego dnia odbył się mecz o 3. miejsce pomiędzy drużynami, które poprzedniego dnia okazały się nieco słabsze, a następnie wielki finał. W pierwszym spotkaniu Transfer Bydgoszcz nie dał większych szans AZS Częstochowie. Akademicy co prawda wygrali jednego seta, ale od początku widać było, kto w czasie meczu jest w lepszej dyspozycji. Częstochowianie próbowali dorównać rywalowi, ale zakończyli turniej na 4. miejscu. W wielkim finale w dwóch pierwszych setach podopieczni Andrei Anastasiego pokazywali, iż należy im się zwycięstwo. Jednak w trzecim lepsi byli siatkarze z Lubina, a w czwartym niewiele brakowało, a doprowadziliby do tie-break’a. W końcowy rozrachunku i po grze na przewagi lepsi okazali się Gdańszczanie i zapisali na swoim koncie zwycięstwo w X Memoriale Arkadiusza Gołasia, a tym samym w ostatnim poważnym sprawdzianie przed rozpoczęciem PlusLigi.

27.09 – sobota

Transfer Bydgoszcz – Cuprum Lubin 0-3 (24:26, 20:25, 22:25)

Lotos Trefl Gdańsk – AZS Częstochowa 3-2 (25:17, 23:25, 25:18, 18:25, 20:18)

28.09 – niedziela

Mecz o 3. miejsce:

Transfer Bydgoszcz – AZS Częstochowa 3:1 (25:14; 19:25; 26:24; 25:22)

Finał:

Cuprum Lubin – Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (22:25; 18:25; 25:22; 24:26)

Nagrody indywidualne:

Najlepszy atakujący: Marcel Gromadowski (Cuprum Lubin)
Najlepszy środkowy: Bartosz Gawryszewski (Lotos Trefl Gdańsk)
Najlepszy libero: Paweł Rusek (Cuprum Lubin)
Najlepiej zagrywający: Wojciech Grzyb (Lotos Trefl Gdańsk)
Najlepszy rozgrywający: Marco Falaschi (Lotos Trefl Gdańsk)
Najlepszy przyjmujący: Ivan Borovnjak (Cuprum Lubin)

MVP: Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk)

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.