#LigaMistrzów: Podsumowanie 5. kolejki

Od wtorku do czwartku trwała rywalizacja w ramach 5. kolejki Ligi Mistrzów. Które zespoły odniosły zwycięstwa w przedostatniej grupowej rundzie, a które drużyny musiały pogodzić się z porażką? Jak wypadły polskie kluby? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem.

W grupie A, zespół Jihostroj České Budějovice podejmował Fenerbahçe HDI Sigorta Stambuł. Czeski klub zwyciężył w trzech setach, a turecka drużyna wciąż pozostaje bez wygranej w tej edycji Ligi Mistrzów. Drugim pojedynkiem w tej grupie było spotkanie mistrza Włoch z klubem z Trydentu. Cucine Lube Civitanova oddała rywalowi tylko pierwszą partię, wygrywając kolejne trzy i tym samym utrzymując passę samych trzypunktowych zwycięstw w fazie grupowej. W przeciwieństwie do grupy A, sytuacja w grupie B jest wciąż niejasna. Na prowadzeniu po 5. kolejce znalazł się Fakieł Nowy Urengoj, który okazał się lepszy od Kuzbass Kemerowo w trzech setach. Zwycięstwo to dało jednak brązowemu medaliście Superligi jedynie punkt przewagi. Słoweński klub z kolei rozegrał pięiosetowy pojedynek z mistrzem Niemiec, jednakże obie te ekipy nie mają już szans na awans do kolejnej rundy.

Szczęście polskich zespołów w 5. kolejce Ligi Mistrzów było zmienne. Jastrzębski Węgiel przed własną publicznością podejmował zespół Zenitu Kazań i po raz drugi sprawił niespodziankę (grupa C). Tak samo jak w 1. rundzie, tak i teraz, jastrzębianie pokonali rosyjską drużynę, jednak w środowym spotkaniu zdobyli oni pełną pulę punktów. Tym samym zapewnili sobie już awans do fazy play-off. Ze zwycięstwa cieszyli się również mistrzowie Polski, którzy w trzech partiach pokonali na wyjeździe serbski klub (grupa E). Kędzierzynianie również zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie z kompletem zwycięstw, co gwarantuje im występ w ćwierćfinale. Pożegnać się już z Ligą Mistrzów musiała niestety VERVA Warszawa Orlen Paliwa (grupa D). Stołeczny zespół nie sprostał francuskiej ekipie i uległ jej w trzech setach.

W grupie C, oprócz spotkania Jastrzębskiego Węgla z wicemistrzem Rosji, drugi w tabeli VC Greenyard Maaseik pokonał po czterech setach walki Halkbank Ankara. 4. drużyna mistrzostw Turcji, nie ma na swoim koncie jak do tej pory żadnego zwyciętwa. Pojedynkiem zamykającym zmagania w 5. kolejce, był mecz wicemistrza Włoch z ostatnią w klasyfikacji, ekipą Benfica Lizbona. Sir Sicoma Monini Perugia oddała jedną partię przeciwnikowi, jednak doprowadziła do wygranej za pełną pulę punktów. W grupie E, wicemistrz Belgii odniósł trzecie zwycięstwo w fazie grupowej, po tym jak okazał się lepszy od niemieckiego VfB Friedrichshafen.

WYNIKI 5. KOLEJKI:

GRUPA A:

13.02.2020 r. Jihostroj České Budějovice – Fenerbahçe HDI Sigorta Stambuł 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)
13.02.2020 r. Trentino Itas – Cucine Lube Civitanova 1:3 (26:24, 29:31, 17:25, 22:25)

GRUPA B:

12.02.2020 r. Fakieł Nowy Urengoj – Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:21, 25:16, 25:20)
12.02.2020 r. ACH Volley Lublana  Berlin Recycling Volleys 2:3 (25:22, 25:19, 16:25, 22:25, 12:15)

GRUPA C:

12.02.2020 r. Jastrzębski Węgiel – Zenit Kazań 3:1 (25:18, 30:28, 19:25, 25:23)
12.02.2020 r. VC Greenyard Maaseik – Halkbank Ankara 3:1 (25:22, 34:36, 25:21, 25:18)

GRUPA D:

13.02.2020 r. Benfica Lizbona – Sir Sicoma Monini Perugia 1:3 (24:26, 21:25, 25:22, 17:25)
12.02.2020 r. Tours VB – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

GRUPA E:

11.02.2020 r. Vojvodina Nowy Sad – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (11:25, 22:25, 18:25)
11.02.2020 r. Knack Roeselare – VfB Friedrichshafen 3:1 (28:26, 26:28, 25:19, 25:17)

źródło: informacje własne / cev.lu – opracowanie własne