Japanese Photo Essay 2007 Phd Terrace Midtown Train The Trainer Model Research Paper Shipwreck At The Bottom Of The World Book Review Nina Queisser Dissertation Topics

#KaruzelaTransferowa: Ruch na rynku transferowym nie maleje


Sklady większości drużyn PlusLigi i TAURON 1. Ligi są już prawie skompletowane. Jednak w dalszym ciągu szefowie klubów dwoją się i troją, pozyskać coraz to mocniejszych zawodników na nadchodzący sezon. Mijający właśnie tydzień dostarczył kilka takich transferów.

Powrót Staszewskiego do PlusLigi

Pierwsza drużyna przedwcześnie zakończonego sezonu, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle uzupełniła swój skład o przyjmującego – Adriana Staszewskiego. Zawodnik aż pięć lat swojej kariery spędził w kieleckiej drużynie (Fart/Effector Kielce). Był w niej jedną z najmocniejszych stron. W 2015 roku postanowił jednak, że spróbuje swoich sił w siatkówce zagranicznej. W ten sposób został zawodnikiem belgijskiego klubu – VC Euphony Asse-Lennik. W sumie spędził w nim pięć sezonów i, jak podkreśla w wywiadach, nie sadził, że spędzi ta tyle czasu. 30-latek będzie bez wątpienia świetnym uzupełnieniem pary przyjmujących Śliwka – Semeniuk.

Lipiński opuszcza PlusLigę, ale nie rezygnuje z siatkówki 

Na ciekawy ruch zdecydował się Piotr Lipiński. Rozgrywający odszedł z Aluronu Virtu CMC Zawiercie i ponownie będzie reprezentował barwy BKS Visły Bydgoszcz, tym razem w TAURON 1. lidze. Doświadczony gracz był reprezentantem kraju w latach 2001-2003 i zanotował 38 występów. Brał udział m.in. w Mistrzostwach Świata 2002 r. Na swoim koncie ma cztery tytuły Mistrza Polski, trzy razy wygrywał Puchar Polski.

Żurek potrzebny w Zawierciu

Aluron Virtu CMC Zawiercie zakontraktował na dwa lata nowego libero – Michała Żurka. Ostatnie cztery sezony siatkarz spędził w drużynie Indykpol AZS Olsztyn. W swojej karierze reprezentował również barwy Trefla Gdańsk, Farta Kielce, Asseco Resovii Rzeszów, Łuczniczki Bydgoszcz. Teraz na swojej pozycji w nowym klubie stanie do rywalizacji z Krzysztofem Andrzejewskim.

Ziobrowski w stolicy

Solidnym wzmocnieniem może pochwalić się również VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Drużyna na pozycję atakującego pozyskała Jakuba Ziobrowskiego, Mistrza Świata i Europy Juniorów, który wraz ze swoją kategorią wiekową wygrał z reprezentacją wszystko, co było możliwe. Po ukończeniu wieku juniorskiego Ziobrowski zasilił na dwa sezony Cerrad Czarnych Radom. Następnie, na kolejne dwa lata, przeniósł się do drużyny Cuprum Lubin. Był tam wyróżniającą się postacią, gdzie prezentował wysoki poziom w ataku jak i atomową zagrywkę. Teraz w drużynie ze stolicy zastąpi Artura Udrysa, który postanowił rozstać się z polską ligą. 

Z TAURON 1. Ligi do PlusLigi

GKS Katowice zdecydował się zasięgnąć po zawodnika z zaplecza PlusLigi – Dawida Ogórka. 29-letni libero w ostatnim czasie występował w Lechii Tomaszów Mazowiecki. O miejsce w wyjściowym składzie Ogórek będzie musiał walczyć z amerykańskim zawodnikiem – Dustinem Wattenem, który już od dłuższego czasu prezentuje wysoki poziom gry. Ogórek w sezonie 2018/2019 był już częścią katowickiego klubu, dla którego rozegrał wówczas 12 spotkań, kończąc sezon na 8 miejscu. 

źródło: pzps.pl
fot. Faustyna Sadownik (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Maciej Dziedzic

Maciej Dziedzic

Siatkówka towarzyszy mi już od 15 lat, radość sprawia mi zarówno gra z przyjaciółmi, jak i emocje przeżywane z trybun podczas meczów, na które staram się regularnie jeździć. Na codzień studiuję prawo, a w wolnych chwilach lubię pograć na pianinie oraz perkusji. Dołączenie do zespołu Volleyworld było świetną decyzją!