Martin Luther King Jr A Life By Marshall Frady Summary Media Representation Of Crime Essays Creative Writing Techniques Tips Brief Summary Of The Industrial Revolution

#KaruzelaTransferowa: Mistrzowie Świata zmieniają barwy klubowe

 

Włodarze klubów w dalszym ciągu potęgują apetyty na nadchodzący sezon ściągając w swoje szeregi kolejnych zawodników. Mijający tydzień przyniósł m.in. zmiany barw klubowych dwóch Mistrzów Świata z 2018 roku.

Kochanowski wzmocni ZAKSĘ

Najnowszym nabytkiem ZAKSY Kędzierzyn Koźle jest środkowy – Kuba Kochanowski, zawodnik, który mimo młodego wieku może pochwalić się ogromnym dorobkiem reprezentacyjnym, zarówno na szczeblu juniorskim, kadeckim jak i seniorskim. Z młodzieżową reprezentacją zdobył wszystko, co było możliwe do zdobycia – Mistrzostwo Europy Kadetów (2015) i Juniorów (2016) oraz Mistrzostwo Świata Kadetów (2015) i Juniorów (2017), gdzie do złotego medalu dołożył również nagrodę MVP turnieju. Jako senior w biało-czerwonych barwach osiągnął Mistrzostwo Świata (2018), brązowy medal Mistrzostw Europy (2019) czy srebro Pucharu Świata. Dwukrotnie tryumfował również w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (2017, 2018 – najlepszy blokujący). Pierwszym dorosłym klubem Kochanowskiego był AZS Olsztyn, skąd przeniósł się do PGE Skry Bełchatów. Po dwóch sezonach spędzonych w żółto – czarnych barwach zdecydował się na transfer do pierwszej drużyny zeszłego, niedokończonego sezonu. Bez wątpienia będzie on kluczową postacią ekipy prowadzonej przez Nikolę Grbicia.

Powrót Szalpuka do Warszawy

Z PGE Skrą Bełchatów pożegnał się inny Mistrz Świata z 2018 roku – Artur Szalpuk. 25-letni przyjmujący w nowym sezonie będzie reprezentował barwy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Nie będzie to jego debiut w stolicy – występował tam już w sezonach 2013-2015. W swojej karierze występował również w Czarnych Radom oraz Treflu Gdańsk. Właśnie tam pierwszy raz pracował pod skrzydłami Andrei Anastasiego i teraz ich drogi ponownie zejdą się w stołecznej drużynie. Szalpuk w swoim dorobku ma Puchar i Superpuchar Polski z 2018 r. Z reprezentacją poza wspomnianym wcześniej Mistrzostwem Świata trzykrotnie wygrywał Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (2015, 2017, 2018) a w zeszłym roku założył na szyję brązowy krążek Mistrzostw Europy. Z innym reprezentantem kraju – Bartoszek Kwolkiem, ma stworzyć w Vervie bardzo solidną parę przyjmujących. Duet ten ma przyczynić się do sukcesów krajowych, jak i międzynarodowych.

Niemiecka siła nad Bałtykiem

Niemiec Moritz Reichert uzupełnił skład Trefla Gdańsk na nadchodzący sezon, przenosząc się nad Bałtyk z Berlin Recycling Volleys. 25-latek jest Mistrzem Bundesligi i zdobywcą Pucharu Niemiec. Zawodnik ma 40 występów w barwach narodowej reprezentacji. Ma za sobą również sukcesy w siatkówce plażowej. Przyjmujący związał się z drużyną Michała Winiarskiego rocznym kontraktem. Jego transfer zamknął 14-osobowy skład na nadchodzący sezon.

Pietraszko w drużynie Miedziowych

Drużyna Cuprum Lubin sięgnęła po nowego środkowego – Pawła Pietraszo. Zawodnik ostatnie dwa sezony spędził w Indykpolu AZS Olsztyn. Pietraszko będzie mógł wesprzeć swoją nową drużynę dopiero w drugiej części sezonu, gdyż w obecnej chwili przechodzi rekonwalescencję po zabiegu artroskopii barku, a w najbliższym czasie rozpocznie rehabilitację tak, aby w pełni sił mógł wspomóc drużynę. W swojej karierze reprezentował barwy takich drużyn jak: AZS Politechnika Opolska, AL Caudry volley-ball, Karpaty Krosno, UMKS Kęczanin Kęty, KPS Siedlce, GKS Katowice.

Młodość idzie z Tauron 1 Ligi

Indykpol AZS Olsztyn zdecydował się zakontraktować zawodnika SMS PZPS I Spała, urodzonego w 2001 roku – Jakuba Czerwińskiego. Ma on na swoim koncie Mistrzostwo Polski Juniorów 2019, zostając wtedy najlepszym przyjmującym turnieju, a także brązowy medal tegorocznych mistrzostw juniorskich. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Będzie to jego debiut na PlusLigowych boiskach. Przyjmującego zobaczymy w koszulce z numerem 9.

źródło: pzps.pl, treflgdansk.pl
fot: Daria Jańczyk (Daria Jańczyk Photography)

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Maciej Dziedzic

Maciej Dziedzic

Siatkówka towarzyszy mi już od 15 lat, radość sprawia mi zarówno gra z przyjaciółmi, jak i emocje przeżywane z trybun podczas meczów, na które staram się regularnie jeździć. Na codzień studiuję prawo, a w wolnych chwilach lubię pograć na pianinie oraz perkusji. Dołączenie do zespołu Volleyworld było świetną decyzją!