Javier Weber: Zagraliśmy jak drużyna

Trwa 22. kolejka PlusLigi. Okazała się szczęśliwa dla Indykpolu AZS-u Olsztyn, który podjął w Iławie PSG Stal Nysę. Zapraszamy na podsumowanie spotkania wraz z wypowiedziami zawodników Olsztyna. 
Indykpol AZS Olsztyn – PSG Stal Nysa
3-1
(26:24, 22:25, 25:15, 25:21)

W piątek 27.01.2023 r. w Iławie zmierzyły się ze sobą kolejno 7 i 8 drużyna PlusLigi – Indykpol AZS Olsztyn oraz PSG Stal Nysa. Gospodarze kontunuują serię zwycięstw, w ciągu ostatnich trzech spotkań zdobyli maksymalną ilość punktów. Stracili jednak jednego seta na korzyść Nysy, a całe spotkanie było walką po dwóch stronach siatki, co potwierdził Karol Jankiewicz: Wynik nie pokazuje tego, że mieliśmy wszystko pod kontrolą, ale to był mecz emocji i te kartki świadczą o tym, że każdy chciał wygrać.

 Piątkowe spotkanie to także pierwsze spotkanie od czasu niefortunnej kontuzji Josha Tuanigi, którego zastępuje dotychczasowy drugi rozgrywający akademików Karol Jankiewicz: Na pewno inaczej się gra, kiedy to trener cię zmienia, bo chce zmienić styl gry, czy na podwójną zmianę, czy też taka jest jego decyzja, a inaczej się gra jak ma się za plecami, że jest się samemu i nawet jeśli ci nie idzie to trzeba po prostu grać, i nikt cię nie zmieni. Jest to na pewno ciężkie, ale chciałbym w tym miejscu podziękować trenerowi i chłopakom, bo bardzo mnie wspierali. 
O osłabieniu drużyny wypowiadał się Bartłomiej Lipiński: Nic nie możemy z tą sytuacją zrobić, życzymy zdrowia Joshowi i miejmy nadzieję, że jak najszybciej wróci do pełni zdrowia, bo czeka go sezon reprezentacyjny. Wracając do Karola, myślę, że zagrał dzisiaj kawał spotkania i miejmy nadzieję, że będzie grał tak samo albo o wiele lepiej w kolejnych spotkaniach.

 Jednocześnie trener olsztynian Javier Weber potwierdził informację o poszukiwaniach nowego rozgrywającego: Szukamy nowego rozgrywającego, bo mamy do dyspozycji tylko jednego. Jest to trudna sytuacja, bo w tym momencie nikt nie jest wolny. Przede wszystkim gratuluję Karolowi, bo zagrał bardzo dobrze i pomógł zespołowi. Wszystko okaże się pojutrze, pewnie zakontraktujemy rozgrywającego, możliwe, że polskiego rozgrywającego i będziemy z nim grać. Pojutrze musimy podjąć decyzję, bo mamy czas do wtorku. 

Choć Olsztyn miał swoje problemy i nadal je ma, to od pewnego czasu prezentuje wysoki poziom siatkówki. Na parkiecie błyszczy Kuba Hawryluk, Taylor Averill, ale też zmiennicy: Bardzo mnie cieszy na pewno to, że zmiennicy którzy weszli na boisko dali dużo jakości: Szymon Jakubiszak i Moritz Karlitzek – duże brawa i szacunek dla nich – powiedział Karol Jankieiwcz. Na temat jeszcze niedawno kontuzjowanego Moritza Karlitzka wypowiedział się Javier Weber: Moritz wraca do gry. Dwa tygodnie temu jeszcze coś odczuwał, ale krok po kroku wraca, aby nam pomóc. Jestem szczęśliwy, że mogę zobaczyć go w grze, ponieważ jest fantastycznym zawodnikiem. Nie grał przez 3 miesiące, ale teraz jest gotowy, żeby wspomóc zespół. 

Wygrana z Nysą to kolejne trzy punkty w dorobku olsztynian, ważne trzy punkty, ponieważ obie drużyny walczą o miejsce w pierwszej ósemce. Jestem bardzo zadowolony, że drużyna walczyła razem, jako zespół w każdym momencie. Mieliśmy sporo problemów w zeszłym tygodniu: kontuzja Josha, Poręba też odczuwał ból, ale próbował dzisiaj grać. Zagraliśmy jak drużyna i jestem z tego usatysfakcjonowany. To był fantastyczny mecz i zespół zagrał razem – powiedział trener Zielonej Armii. 

Następnym przeciwnikiem Indykpolu AZS-u Olsztyn będzie lider klasyfikacji generalnej – Asseco Resovia Rzeszów. W czwartek 09.02.2023 r. drużyny te spotkają się w Iławie. 

źródło: informacja własna / fot. Ewa Cieślar (VOLLEYWORLD)

Julia Rusinowska

Julia Rusinowska

Studentka zarządzania w sporcie. Z siatkówką związana na każdy możliwy sposób, przez wiele lat grała, później sędziowała, a w Volleyworld.pl pisze od 2022 roku. Pasjonatka książek i podróży.