Jastrzębski Węgiel ulega w meczu z Lokomotiwem 1:3

jastrzlokomitiv

Starcie pomiędzy Jastrzębskim Węgiel a Lokomotiw Nowosybirsk miało być jednym z trudniejszych w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Spotkanie okazało się być bardzo trudnym dla podopiecznych Roberto Piazza. Nie zdołali się oni przeciwstawić gościom, którzy potrzebowali jedynie czterech setów aby zwyciężyć.

SET I: Na wstępie premierowej odsłony jeden z przeciwników psuje serwis. Zbigniew Bartman odważnie punktuje obijając przy tym blok lokomotiwu – 4:2. Dobry moment gry Camejo, który przyjmuje w punkt a potem kończy swój atak. Do pierwszej przerwy technicznej gra obu zespołów została wyrównana, z punktem przewagi jednak zeszli przyjezdni – 7:8. Po czasie bilans zdobytych punktów rósł w kierunku rywali jastrzębian, to oni wyszli na prowadzenie trzech oczek. Michał Łasko w kolejnym dobrym ataku, tym razem z lewego skrzydła – 14:16. Te dwa punkty przewagi gości utrzymywały się bardzo długo, podopieczni Roberto Piazza nie mogli dorównać rywalom, a co najważniejsze odzyskać straconych punktów. Zupełnie pod koniec partii nastąpił przełom! Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla odbudowali straty doprowadzając do remisu – 22:22. Gra z obu stron coraz to bardziej nerwowa, atakujący gospodarzy pokazuje po raz kolejny klasę, dzięki czemu wygrywamy 25:23!

SET II: Oba zespoły powracają na boisko bardzo zdeterminowane. Czarnowski atakuje po doskonałej wystawie Masnego. W kolejnej akcji Pajenk się myli, a jeden z zawodników nowosybirska popisuje się atakiem z przechodzącej piłki. Zbigniew Bartman zapunktował z szóstej strefy – 4:6. Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły schodzą przy stanie 5:8. Po chwili odpoczynku, jastrzębianie wrócili bardziej zmobilizowani pokazując to podczas niwelowania punktów. Alen Pajenk nie trafił zbyt czysto, ale Jastrzębski Węgiel zdobył punkt – 10:11. Znów Lokomotiw Nowosybirsk pokazuje swoje mocne atuty. Gierczyński potężnie z lewego skrzydła trafia w Gołubiewa – 13:15. Dalsze zmagania zdecydowanie dla przyjezdnych, to oni przejęli inicjatywę na początku tej partii i utrzymywali ją do samego końca. Drugi set, jak widać było od początku, należał się Lokomotiwowi. To oni wygrali doprowadzając do remisu w całym meczu!

SET III: Pajenk już od początku nie popisuję się, psuje atak ze środka. Jego kolega, Zbigniew Bartman kończy atak ze skosu z lewego skrzydła – 3:3. Gierczyński przedarł się przez solidny blok Lokomotiwu. Na przerwę techniczną z przewagą trzech punktów schodzą goście – 5:8. W dalszej części goście utrzymywali prowadzenie, jednak nie za długo, gdyż zawodnicy Roberto Piazza doprowadzili do remisu. Abrosimow w skutecznym ataku, a Łasko nie wykorzystuje swojej szansy na punkt – 14:16. Czarnowski gra jak natchniony w ataku! Do tej pory, jak widać, jest to dobry mecz Michała Łasko, zawodnik doskonale “czuje” piłkę co udowadnia przy prawie każdej nadarzającej się sposobności. Niestety nie wystarcza to na dobrze, a wręcz bardzo dobrze prezentujących się zawodników z Nowosybirska. Tak jak w drugim secie, tak i tym razem przyjezdni pokonują jastrzębian do 20 punktów.

SET IV: Zupełnie zdezorientowani gospodarze, już na wstępie czwartego seta tracą seryjnie punkty – 0:3. Jastrzębianie po przegranych dwóch wcześniejszych setach najwyraźniej zostali wybici z uderzenia. Trener Roberto prosi o czas. Gierczyński zapunktował obijając blok przeciwnika. Zupełnie niespodziewanie Lokomotiw zaczął popełniać wiele błędów dzięki czemu niespodziewanie jastrzębianie wyszli na prowadzenie – 8:7. Nie za długo prowadzeniem cieszyli się jastrzębianie, goście za to doskonale radzili sobie z atakami gospodarzy. Zawodnicy z Jastrzębia mylili się w swoich atakach – 13:18. Camejo nie do obrony z lewej strony siatki, drużyna Jastrzębskiego Węgla nie znajduje na nich rady. Końcówka całkowicie oddała słabość  gospodarzy, ich przeciwnicy natomiast prezentowali się bardzo dobrze, całkowicie oddając to pod koniec tego seta. Lokomotiw Nowosybirsk stanął ponad wyżyny pokonując gospodarzy tego meczu – 19:25.

Jastrzębski Węgiel – Lokomotiw Nowosybirsk 1:3 (25:23, 20:25, 20:25, 19:25)

Składy zespołów:

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Czarnowski, Pajenk, Gierczyński, Bartman, Wojtaszek (L)

Lokomotiw Nowosybirsk: Zemczenok, Butko, Wolwicz, Camejo, Abrosimow, Gołubiew (L)