Format Thesis Uitm 2012 Research Paper Topics About Outer Space Camping Business Plan Template Essay On Poem Piano By Dh Lawrence Cv Dan Lamaran Kerja Yang Menarik

Gorzej już być nie może? Konferencja prasowa po meczu Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin.

CUPRUMTwieRRdza Rzeszów ponownie zdobyta. W niedzielę Asseco Resovia Rzeszów po raz trzeci z rzędu przegrała mecz we własnej hali. Ostatnio taka sytuacja zdarzyła się Rzeszowianom w sezonie 2006/2007. Co powiedzieli trenerzy i kapitanowie zespołów po spotkaniu? Zapraszamy do zapoznania się z relacją z pomeczowej konferencji prasowej. 

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 2:3. MVP – Marcus Böhme.

Grzegorz Łomaczkapitan zespołu z Lubina, nie krył swojej radości z wygranej na tak trudnym terenie. Cuprum nie tylko pokonał Mistrza Polski, ale także zrobił to w bardzo dobrym stylu: Przyjechaliśmy tutaj z nastawieniem do walki i na pewno zdobycia punktów, bo w każdym meczu możemy zdobywać te punkty” – powiedział.

Swojej dumy z postawy zawodników nie krył też trener Lubinian, Gheorghe Cretu, zwłaszcza po przegranym w złym stylu spotkaniu z BBTS-em Bielsko Biała w poprzedniej kolejce. Pomimo kiepskiej gry serwisem w pierwszym secie, siatkarze potrafili w dalszej części spotkania zawalczyć o wygraną i zakończyć to spotkanie sukcesem: To był kompletnie inny mecz niż ten, który zagraliśmy z Bielskiem. W dzisiejszym meczu w pierwszym secie nie mieliśmy zagrywki, ale później zaczęliśmy dobrze grać w obronie, co było z naszej perspektywy bardzo ważne” – zaznaczył.

Niestety Resoviacy nie mogą podchodzić do swojej gry tak optymistycznie, co potwierdził kapitan Asseco Resovii, Olieg Achrem: Myślałem, że po meczu z Jastrzębiem nie może być już gorzej” – przyznał. Achrem jako jeden z istotniejszych problemów drużyny wskazał kiepski ostatnio serwis, a także praktycznie brak włączenia do gry lewego skrzydła, co odciążyłoby nieco atakującego – istotnie, Bartosz Kurek był wczoraj jedyną świetnie spisującą się postacią w drużynie Mistrza Polski. Opinię tę potwierdził na swoim Twitterze Jerzy Mielewski: Świetny mecz G.Łomacza, ale zrobiłbym wyjątek i MVP dałbym B.Kurkowi…przegrać mecz z tak grającym młotem nie jest łatwo…”. 

Andrzej Kowal porównał wczorajszy mecz do tego rozegranego przeciwko drużynie Jastrzębskiego Węgla, kiedy to jego drużyna, tak jak wczoraj, bardzo szybko straciła pewność siebie. Trener Resovii również w licznych błędach serwisowych i braku zbilansowanego ataku upatruje głównych przyczyn porażki swojego zespołu. Pracy czeka nas bardzo dużo, zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w trudnym momencie, ale uważam, że właśnie takie trudne momenty kształtują charakter zespołu” – dodał.

Już 1 grudnia do Rzeszowa zawita zastępca Jochena Schöpsa, Dominik Witczak. Czy dzięki temu transferowi Resovia wzmocni się i będzie grała lepiej? Miejmy nadzieję, bo na chwilę obecną sytuacja Mistrzów Polski w tabeli nie przedstawia się najlepiej, a przecież to faza zasadnicza zadecyduje o tym, kto sięgnie po złoty medal w PlusLidze w sezonie 2015/2016.

Źródło: assecoresovia.pl, twitter.com/mielewski

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz