Giba: To będzie bardzo radosny moment

GibaJuż dzisiaj w Gdyni odbędzie się pierwszy z dwóch meczów gwiazd, które będą pożegnaniem Pawła Zagumnego z biało-czerwonymi barwami. Zarówno nad morzem jak i w Katowicach pojawi się jedna z największych gwiazd światowej siatkówki czyli Giba. Brazylijczyk cieszy się, że będzie mógł wziąć udział w tym wydarzeniu.

Brazylijczyk już od czasów juniorskich rywalizował z Pawłem Zagumnym. Zawodnicy znają się bardzo dobrze, zagrali przeciwko sobie m.in. podczas finału mistrzostw świata w 2006 roku, a także spotkali się we włoskiej lidze. Giba podkreśla, że pożegnanie polskiego rozgrywającego będzie dla niego ważnym wydarzeniem.

“Znam go naprawdę bardzo dobrze. Z tego, co pamiętam, to walczyliśmy przeciwko sobie już jako juniorzy na mistrzostwach świata. W finale mistrzostw świata 2006 także stanęliśmy naprzeciwko siebie. To niesamowite, że będę mógł wziąć udział w jego pożegnalnym spotkaniu” – powiedział były reprezentant Brazylii.

“Paweł napisał ważny fragment historii polskiej siatkówki. Grał we Włoszech, tam także go spotkałem. Moje pierwsze spotkanie w Serie A to było Ferrara – Padova. Paweł grał w drużynie Padovy. To był dla mnie bardzo wyjątkowy moment w karierze. Spędziliśmy wiele czasu w różnych halach. Dobrze, że będę mógł tutaj być. Paweł, ciesz się tym momentem” – stwierdził Giba.

Źródło: polsatsport.pl / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz