Gianlorenzo Blengini: Ivan Zaytsev pokazał ogromny charakter w tym starciu

WŁOCHYWłosi zmierzyli się z Amerykanami w ramach pierwszego meczu półfinałowego turnieju olimpijskiego siatkarzy. Pojedynek włosko – amerykański został rozstrzygnięty dopiero w tie – breaku. Spotkanie było niezwykle zacięte i obfitowało w nieprzewidziane zwroty akcji. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami kapitanów i trenerów obu drużyn, których udzieli podczas pomeczowej konferencji.

David Lee – kapitan reprezentacji USA:

„Trudno zaakceptować nam tę porażkę. Mieliśmy naprawdę dużo okazji w tym meczu, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Włosi popisywali się wieloma asami serwisowymi i dlatego wygrali. Reprezentacja Włoch jest świetnie zagrywającym zespołem. Posiadają umiejętność odmiany losów spotkania zza linii 9. metra. Potrafią zdobywać wiele punktów bezpośrednio z pola serwisowego, a to robi ogromną różnicę w meczu. Mieliśmy swoje wzloty i upadki w trakcie tego pojedynku. Najpierw mieliśmy gigantyczną przewagę w trzecim secie, a później dobrze rozpoczęliśmy czwartą partię. W końcówce zabrakło nam energii, a Włosi bezwzględnie to wykorzystali.”

John Speraw – trener reprezentacji USA:

„Jestem rozczarowany, ale wiem, że moi zawodnicy dali z siebie wszystko. Kiedy do rywalizacji przystępują dwie tak dobre drużyny, należy spodziewać się naprawdę zaciętej walki. Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek żałowali sposobu, w jaki się zaprezentowaliśmy. Włosi zagrali wspaniałą siatkówkę. Są faworytami do zwycięstwa w meczu o złoty medal olimpijski. Teraz musimy się przegrupować, ponieważ czeka nas jeszcze jeden bardzo ciężki mecz przeciwko kolejnemu świetnemu zespołowi.”

Emanuele Birarelli – kapitan reprezentacji Włoch:

„To był niesamowity mecz. Świetnie rozegraliśmy czwartego seta. Bardzo dobrze prezentowaliśmy się również w końcówce piątej partii. Naprawdę dużo ryzykowaliśmy w czwartej odsłonie. Zaprezentowaliśmy się z jak najlepszej strony. Walczyliśmy do samego końca. Mieliśmy jeden cel. Zależało nam na zbliżeniu się do rywala. Ivan Zaytev pokazał niesamowity charakter w czwartym akcie. Popisał się trzema asami serwisowymi. Pokazaliśmy naszą siłę w tym pojedynku. Nasza zagrywka była kluczowym elementem w najważniejszym momentach tego starcia.”

Gianlorenzo Blengini – trener reprezentacji Włoch:

„Zawsze mówię, że jesteśmy zadowoleni z wyniku, kiedy wygrywamy. Jednak dzisiejsze zwycięstwo jest po prostu niesamowite, ponieważ był to niezwykle trudny mecz i w związku z tym moje odczucia są inne. Spotkanie miało różne fazy, wiele zmian prowadzenia po stronie obu ekip. Dojrzałość mojej drużyny sprawiła, że ten pojedynek był niesamowity. Jestem po prostu bardzo zadowolony, że udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Ivan Zaytsev zagrał naprawdę dobrze i pokazał wspaniały charakter w tym starciu. Jego zagrywka było genialna i to w dużym stopniu przyczyniło się do ostatecznego triumfu w półfinale.”

źródło: FIVB/opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz