Awesome Resume Summary Cover Letter Online Job Posting Examples Best Reflective Essay Ghostwriter For Hire Au Esl Definition Essay Ghostwriting Service

#FinalSix: Pełen emocji pojedynek Francji i USA, Rosja nie daje szans Brazylii!

 

W sobotę we francuskim Lille odbyły się dwa półfinałowe mecze Final Six siatkarskiej Ligi Narodów. W pierwszym pojedynku gospodarze turnieju zmierzyli się ze Stanami Zjednoczonymi, a drugie spotkanie to rywalizacja Rosji i Brazylii. Zapraszamy do podsumowania obu półfinałów.

Reprezentacja Francji zawalczy o złoto

Inauguracyjny set meczu pomiędzy Francją i amerykańskim zespołem bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Laurenta Tillie. Po pierwszej przerwie technicznej Francuzi przede wszystkim przeważali w elemencie bloku i zagrywki, która sprawiała ogromne problemy rywalom. Zespół ze Stanów Zjednoczonych nie był w stanie doprowadzić do wyrównania wyniku w tej odsłonie i gospodarze turnieju finałowego pewnie zwyciężyli w pierwszej partii. Początek drugiego seta zapowiadał bardziej wyrównaną rywalizację pomiędzy zespołami, jednak tylko do momentu zejścia drużyn na pierwszą przerwę techniczną. W drugiej części tej odsłony francuski zespół ponownie wypracował sobie dużą przewagę punktową, która oddaliła Amerykanów od wyrównanej walki z przeciwnikiem. Zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych popełniali także dużo błędów własnych w polu serwisowym. Ostatecznie reprezentacja Francji zapisała na swoim koncie również drugiego seta. W pierwszych akcjach trzeciej partii powtórzyła się sytuacja z dwóch poprzednich setów, jednak w szeregach Amerykanów zaczęła dobrze funkcjonować zagrywka i to oni po raz pierwszy prowadzili na pierwszej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry przewaga zespołu Stanów Zjednoczonych wzrosła do czterech punktów. W końcówce partii gospodarze zaczęli  jednak odrabiać straty, ale to Amerykanie zwyciężyli w trzeciej odsłonie. Pierwsza część czwartego seta zdecydowanie różniła się od poprzednich, bowiem aż do drugiej przerwy technicznej oba zespoły walczyły "punkt za punkt". Jednak gospodarze turnieju, schodząc z boiska, na swoim koncie mieli już trzy "oczka" więcej od rywala. W końcowej części seta podopieczni Johna Speraw'a odrabiali straty do przeciwnika, dzięki czemu wywiązała się zacięta rywalizacja. Podczas gry na przewagi to zespół ze Stanów Zjednoczonych odwrócił wszystko na swoją stronę i ostatecznie doprowadził do tie-breaka. Amerykanie już w początkowych akcjach decydującej partii popełnili wiele błędów z czego skorzystali siatkarze Laurenta Tillie. Jednak jeszcze przed zmianą stron amerykańscy gracze doprowadzili do remisu. Tie-break dostarczył kibicom wielu emocji, a drużyną, która dostała się do ścisłego finału była Francja.

🇫🇷 Francja – 🇺🇸 Stany Zjednoczone 3:2 (25:18, 25:17, 23:25, 24:26, 15:13)

Składy zespołów:
Francja: 
Toniutti, Ngapeth, Le Roux, Boyer, Le Goff, Rossard, Grebennikov (libero) oraz Brizard, Tillie
Stany Zjednoczone: Anderson, Sander, Christenson, Holt, Patch, Smith, E. Shoji (libero) oraz Ensing, Russell

Brazylia bez szans w starciu z Rosjanami

Początek inauguracyjnego seta drugiego półfinału należał do Brazylijczyków, którzy utrzymali niewielką przewagę do pierwszej przerwy technicznej. Po tym czasie jednak sytuacja się odwróciła, Rosjanie odrobili straty i wypracowali sobie prowadzenie. Po stronie rosyjskiej bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka jak i blok, co pozwoliło Sbornej na powiększanie swojego dorobku punktowego. Do końca seta znacznie lepiej prezentował się zespół z Rosji, który zapisał na swoje konto zwycięstwo w otwierającej partii. Druga odsłona już od początku rozgrywała się pod dyktando podopiecznych Siergieja Szlapnikowa. W drugiej części seta przewaga Rosjan była już tak duża, że Brazylijczycy nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania i druga partia także padła łupem siatkarzy z Rosji. Nie inaczej było w trzecim secie, rosyjski zespół nie stracił swojej konsekwencji i dodatkowo wykorzystywał błędy, które przydarzały się Brazylijczykom. W końcowej części trzeciej odsłony Brazylia nie mogła powstrzymać Rosji, której przewaga urosła do dziesięciu "oczek". Ta partia jak i cały mecz wygrała drużyna Sbornej, która bardzo pewnie awansowała do finału.

🇷🇺 Rosja – 🇧🇷 Brazylia 3:0 (25:17, 25:18, 25:14)

Składy zespołów:
Rosja:
Kovalev, Volvich, Volkov, Muserskiy, Mikhaylov, Kliuka, Kabeshov (libero) 
Brazylia: Rezende, Loh, Wallace, Mauricio, Douglas, Saatkam, Thales (libero) oraz Isac, Carbonera, Arjona, M. Guerra, Cardoso

źródło: informacja własna
fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.