Fabian Drzyzga: Wiemy jakie są nasze największe atrybuty, którymi możemy wygrać cały turniej

Fabian DrzyzgaFabian Drzyzga zapewnia, że zespół jest pozytywnie nastawiony i bardzo zmotywowany do pracy. 

W wiosce olimpijskiej siatkarze zameldowali się w zeszłą niedzielę lecz tylko na jedną noc. Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich rozpoczęły się w Belo Horizonte, gdyż wioska nie była jeszcze do końca gotowa. Jak poinformował Fabian Drzyzga – zawodnicy nie mieli wielu powodów do narzekania, ponieważ mieli prawie wszystko. Jedyną wadą był brud remontowy. Gdy z powrotem wrócili do wioski, ta była już gotowa, Internet działał lepiej i widać było poprawę w organizacji.

Jeśli chodzi o oficjalne przywitanie w wiosce olimpijskiej, odbyło się ono w czwartek. „Ceremonia przywitania była fajna” – skomentował rozgrywający. Dla zawodników było to przygotowanie przed oficjalną ceremonią otwarcia Igrzysk na stadionie.

Hala w Maracanazinho… no właśnie! Ten obiekt nasi siatkarze znają z Ligi Światowej, więc jak powiedział Fabian Drzyzga, nie jest to żadne zaskoczenie. Dodaje również, że jest to jedna z najlepszych hal na świecie. Ma dobrą powierzchnię, dobrą podłogę, jednak jak na razie jest na niej trochę za zimno. Biało-Czerwoni we wczorajszym dniu odbyli pierwszy i jedyny trening w hali Ginásio do Maracanãzinho. Następne zajęcia odbędą się w sali Air Force Club i tak będzie do ostatniego dnia Igrzysk Olimpijskich. Jak wiemy – wszyscy zawodnicy są zdrowi i bardzo zmotywowani do pracy.

Pierwszy mecz bez stresu – zapewnia reprezentant Polski. Zawodnicy chcą przygotować się to tego turnieju jak najlepiej i mają nadzieję, że uda im się odnieść sukces. Jesteśmy pozytywnie nastawieni bo znamy własną moc, siłę tego zespołu i wiemy jakie są nasze największe atrybuty, którymi możemy wygrać cały turniej”– zakończył Drzyzga.

• Mecz z Egiptem rozpocznie się w niedzielę, 7 sierpnia, o godzinie 20:00 (polskiego czasu).
• Transmisja w TVP 1, SPORT.TVP.PL/rio.

źródło: pzps.pl

Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.

Dodaj komentarz