#EuroVolley2021: wyniki i tabele po dwóch dniach turnieju

Za nami dwa pierwsze dni Mistrzostw Europy. Wczoraj mecze otwarcia rozegrały drużyny grupy C – Finlandia po czterech setach pokonała Macedonię oraz grupy D – Estonia zdołała ugrać tylko jedną partię w pojedynku z Łotwą. Dziś swoje zmagania rozpoczęła grupa A. W pierwszym meczu Ukraina dopiero w tie-breaku zwyciężyła z Grecją, a czterech partii potrzebowali Polacy do pokonania Portugalczyków oraz Serbowie do zwycięstwa nad Belgami. W grupie C Rosjanie niespodziewanie ulegli Turkom 1:3, Holendrzy natomiast w trzech setach pokonali Hiszpanów. Swojej rywalizacji nie rozpoczęły jeszcze reprezentacje grupy B. Poniżej prezentujemy wyniki spotkań z pierwszych dwóch dni turnieju oraz aktualne tabele każdej z grup.

Anna Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od wielu lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i... narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski. Nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)