Remove Password From Ppt Presentation Cost Reduction Presentation Template Summary Of The Dunciad By Alexander Pope Study Abroad Consultancy Business Plan Outsourcing Your Homework Dissertation Gannt Chart

Fabian Drzyzga: Było dużo różnych historii, animozji

Fabian DrzyzgaWciąż trwają spekulacje jak potoczy się dalsza historia trenera reprezentacji Polski. Czy w kolejnym sezonie kadrę dalej poprowadzi Stephane Antiga? A może nastąpi zmiana i polską drużynę obejmie nowy selekcjoner? Fabian Drzyzga udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu, w którym wypowiedział się na temat reprezentacji. Rozgrywający jest zdania, że w drużynie coś się “wypaliło” i powinna nastąpić zmiana trenera.

Po długiej i bardzo trudnej drodze kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, polska reprezentacja zakończyła swój udział w Rio de Janeiro na ćwierćfinale. Kibice jak i sami zawodnicy oraz trenerzy liczyli na lepszy wynik i na “przełamanie klątwy”. Po tym wydarzeniu całe siatkarskie środowisko zaczęło się zastanawiać czy Stephane Antiga powinien dalej prowadzić polski zespół.

“Nasza drużyna miała potencjał, ale on w którymś momencie się rozmył. Było dużo różnych historii, animozji. Ale czy wyplucie tego wszystkiego cokolwiek da? Było, minęło”– powiedział Fabian Drzyzga, który zapytany o zmianę na stanowisku szkoleniowca odpowiedział: “Dla mnie zdecydowanie tak. Coś się wypaliło. Oczywiście wypowiadam się za siebie, ale wydaje mi się, że większość reprezentantów Polski powie to samo” – stwierdził rozgrywający.

Zawodnik Asseco Resovii Rzeszów nie ukrywał również, że Stephane Antiga powielał błędy wcześniejszych trenerów kadry. Według niego Francuz nie dawał szans rezerwowym i nie robił zmian w odpowiednim momencie.

“Wiadomo, każdy trener ma swoją żelazną szóstkę, siódemkę. To normalna rzecz. Ale z tego, co pamiętam, poprzedni trenerzy reprezentacji w którymś momencie się gubili i zapominali o rezerwowych. Teraz było podobnie. (…) Ale jeśli któryś z chłopaków ma gorszy dzień, trener nie może bać się robić zmiany” – przyznał Fabian Drzyzga.

Coraz więcej głosów mówi o tym, jakoby Stephane Antiga miał zakończyć współpracę z polską kadrą. W jego miejsce działacze PZPS-u powołają nowego selekcjonera. Wśród kandydatów wymienia się np. Raula Lozano, który już wcześniej pracował z biało-czerwonymi. Fabian Drzyzga nie ma swojego faworyta na pozycję szkoleniowca, jednak uważa, że z pewnością kadrze potrzebne jest “odświeżenie”.

“Nie interesuje mnie, kto będzie trenerem reprezentacji. To leży w kwestii działaczy. (…) Polskę prowadzili różni szkoleniowcy. Jedni po wcześniejszych sukcesach, inni dopiero na dorobku. I jedni i drudzy może w pewnym momencie za bardzo ufali sobie, nie dopuszczając do pomysłów innych. Gdybym wiedział gdzie jest problem, na pewno bym to wyjawił. Na pewno jednak w pewnym momencie coś się wypala i potrzebne są zmiany” – zakończył rozgrywający biało-czerwonych.

Źródło: Przegląd Sportowy / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz