Harry Potter And The Goblet Of Fire Chapter Summaries Anthony Horowitz Scorpia Book Reviews Analyzing Satire Essay Sample Resume For Part Time Job For College Students Order Popular Personal Statement Online Popular Personal Essay Editor Website Au

#DrużynaNaDziś: Słowenia

flaga-sloweniiObecnie druga drużyna Europy i dwudziesta piąta według ogólnoświatowego rankingu FIVB. Przyjrzyjmy się dokładniej Słowenii, która ma realne szanse awansować do grona najlepszych z najlepszych. 

Słowenia dopiero buduje swoją siatkarską historię – można powiedzieć, że dzieje się to na naszych oczach. Tegoroczna edycja Ligi Światowej to debiut dla tej reprezentacji. Wcześniej występowali oni w Lidze Europejskiej, a więc na przysłowiowym zapleczu rozgrywek. Zazwyczaj byli typowani na faworytów, jednak aż do minionego roku nie wygrali tego turnieju. W 2007 uplasowali się na czwartym miejscu, natomiast w 2015 roku w meczu finałowym rozgromili Macedonię, wygrywając pewnie 3:0. Tym samym zapewnili sobie miejsce w głównych rozgrywkach, gdzie zagrają w trzeciej dywizji. Jeśli się im powiedzie, mogą uzyskać kolejny awans, tym razem do drugiej dywizji “Światówki”.

Ich największym sukcesem bez wątpliwości było zajęcie drugiego miejsca na ostatnich Mistrzostwach Europy. Chociaż powiedzenie mówi, że srebra nie wygrywa się lecz przegrywa się złoto, to mecz był zacięty, pełen emocji i, co najważniejsze, siatkówki na wysokim poziomie. Słoweńcy wyeliminowali z gry nie tylko Polaków, ale również Włochów – a to musi o czymś świadczyć. Wcześniej, w roku 2011 oraz 2013, zajęli odpowiednio 9. oraz 13. miejsce.

Trenerem zespołu od marca 2015 roku jest Andrea Giani, na co dzień prowadzący także zespół Blu Volley Werona (od 2013). Pod jego skrzydłami znajdowały się w przeszłości również dwa inne włoskie zespoły, Pallavolo Modena (2007-2008) i M. Roma Volley (2008-2012). Włoch podczas swojej siatkarskiej kariery zdobył praktycznie każdy możliwy tytuł – oprócz olimpijskiego złota. Kto wie, może doda go do kolekcji występując w innej roli na boisku?  Z gry w wieku 37 lat wykluczyła go ciągle powracająca kontuzja kolana.

W czym tkwi siła Słowenii? Zawodnicy byli dobrzy, ale zawsze czegoś brakowało. Wszyscy zgodnie przyznają, że jest w tym duża zasługa szkoleniowca. Poprawił on nie tylko techniczne aspekty, ale zwrócił uwagę również na stronę mentalną – pomógł wypracować siatkarzom pewność siebie, odpowiednie nastawienie, cierpliwość i spokój na boisku. W pracy z pewnością w dużej mierze pomogło mu zaufanie, jakim od samego początku obdarzyli go gracze i sztab szkoleniowy.

Mocnym ogniwem jest tam przyjmujący Tine Urnaut, wybrany na jednego z najlepszych zawodników wcześniej wspomnianych już Mistrzostw Europy. Jego największymi atutami jest mocna, pewna zagrywka. Jeśli nawet nie jest to as serwisowy, to skutecznie odrzuca od siatki i umożliwia kontratak. W ataku i przyjęciu również nie ma czego mu zarzucić – wręcz przeciwnie. Jednym słowem, Urnaut to bardzo pewny zawodnik, który trzyma grę zespołu. Od zeszłego sezonu gra w Energy T.I. Diatec Trentino. Polscy kibice mogą pamiętać go z wystepów w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Spędził tam jeden sezon (2010-2011), zdobywając wicemistrzostwo Polski.

Terminarz trzeciej dywizji:

17-19 czerwca 2016 – pierwszy tydzień:
Grupa A3 (Ljubljana, Słowenia): Słowenia, Tunezja, Wenezuela, Katar
Grupa B3 (Meksyk, Meksyk): Meksyk, Hiszpania, Czarnogóra, Niemcy
Grupa C3 (Kozani, Grecja): Grecja, Kazachstan, Portoryko, Tajwan

24-26 czerwca – drugi tydzień:
Grupa D3 (Grecja): Słowenia, Portoryko, Grecja, Katar
Grupa E3 (Tunis, Tunezja): Meksyk, Czarnogóra, Tunezja, Wenezuela
Grupa F3 (Ałmaty, Kazachstan): Hiszpania, Niemcy, Kazachstan, Tajwan

Final Four odbędzie się w Niemczech w dniach 1-3 lipca (Frankfurt).

źródło: fivb.com / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Trzop

Anna Trzop

Góralka, studentka rachunkowości i controllingu z zamiłowaniem do kawy. Biorę życie pół żartem, pół serio, doceniam ludzi którzy potrafią śmiać się z samych siebie.

Dodaj komentarz