Prosedur Cara Mendirikan Perusahaan Cv Distribution Warehouse Supervisor Resume Condensing Boiler Case Study Personal Statement Bilingual Teacher Essay Tentang Pemuda Berkarakter Bibliography Mla Book Format

#ChallengeTygodnia #3

 

Nowy tydzień ponownie zaczynamy od przypomnienia najważniejszych siatkarskich wydarzeń minionego tygodnia.  W dzisiejszym #ChallenguTygodnia: walka o Plusligę, relacja ze sparingu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i ONICO Warszawy oraz najnowsze doniesienia transferowe.


Walka o Plusligę trwa!

Chętnych do rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywek seniorów siatkarzy w naszym kraju nie brakuje! Dlatego też Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki wydał komunikat, w którym oświadczył, że 5 klubów wysłało zgłoszenia gotowości gry w Pluslidze. PLS zaznaczył, że według regulaminu pod uwagę będą brane wnioski zespołów, które uplasują się na dwóch pierwszych miejscach w klasyfikacji końcowej 1.Ligi. Oznacza to, że w walce o Plusligę pozostali finaliści 1.Ligi, Stal Nysa i MKS Ślepsk Suwałki. Pierwszy mecz rozegrają w czwartek, w Nysie. Rywalizacja w parze będzie toczyć się do trzech zwycięstw. Swoje wnioski o prawo do gry w Pluslidze złożyły także drużyny: Exact Systems Norwid Częstochowa, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz KS Gwardia Wrocław.

ZAKSA lepsza od ONICO w drugim sparingu

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pierwszym sparingu tych drużyn. W piątek w Opatówku rozegrały one kolejny mecz towarzyski. Szkoleniowcy dali możliwość grania całej drużynie, w róznych wariantach ustawień. Lepiej mecz rozpoczęła drużyna ze stolicy. Kędzierzynianie jednak dzięki między innymi dobrej grze Sama Deroo zdołali wyjść na prowadzenie w całym meczu 2:1. Czwartą partię zdecysowanie wygrali podopieczni Stephane'a Antigi. Tie-break i zwycięstwo w całym meczu padło łupem siatkarzy ZAKSY. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Bartosza Kurka. Mecz towarzyszył innym atrakcjom akcji charytatywnej dla walczącej z chorobą nowotworową mieszkanki Kalisza.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa 3:2 (20:25, 25:21, 25:23, 16:25, 17:15)

Karuzela transferowa

Coraz bliżej końcowe rozstrzygnięcia w naszej rodzimej lidze, a tymczasem plusligowe kluby myślą już o kolejnym sezonie. TJ Sanders powraca do MKS-u Będzin! Rozgrywający reprezentował ten klub w drugiej połowie sezonu 2015/2016, gdy zastąpił kontuzjowanego Harrisona Peacocka. Natomiast w drużynie ze Śląska pozostanie Rafał Faryna. Będzie to już jego trzeci sezon w Będzinie. Sam zawodnik, jaki i klub życzą sobie, aby atakujący prezentował się w następnym sezonie tak jak w koncówce tego jeszcze trwającego. W swoim dotychczasowym zespole pozostanie Dominik Jaglarski. Oznacza to, że w sezonie 2019/2020 ponownie zobaczymy tego libero w barwach ONICO Warszawy. GKS Katowice natomiast oficjalnie pożegnał się ze swoim dotychczasowym trenerem, Piotrem Gruszką. W sobotę drużyna zagrała ostatni mecz w sezonie przegrywając z Asseco Resovią Rzeszów i plasując się na 8. miejscu w klasyfikacji końcowej Plusligi. Prezes GKS-u, Marcin Janicki podziękował szkoleniowcowi za trzy sezony owocnej współpracy i życzył powodzenia w dalszej karierze zawodowej. 

źródła: plusliga.pl/ zaksa.pl/ onicowarszawa.pl/ mksbedzin.pl/ gkskatowice.eu – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.