Article 9 Code Civil Explication Essay Cover Letter For Banking And Finance Graduate Fat Lady Yalom Summary Business Plan Sample Steps

#ChallengeTygodnia #2

 

Nowy tydzień rozpoczynamy od podsumowania poprzedniego. W dzisiejszym #ChallenguTygodnia: meldunki ze sparingu ZAKSY i ONICO oraz finału Pucharu CEV, oświadczenie Prezesa Zarządu Tauron AZS Częstochowa i klubu KPS Buskowianka Kielce, a także doniesienia transferowe z Japonii! Zapraszamy!


ZAKSA lepsza od ONICO w pierwszym meczu sparingowym

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i ONICO Warszawa po sezonie zasadniczym Plusligi uplasowały się na dwóch pierwszych miejscach, co oznacza dla nich dość długą przerwę od grania i czekanie na półfinałowych rywali, które wyłonią ćwierćfinały. Obie drużyny postanowiły zatem wykorzystać ten czas na zmierzenie się ze sobą w meczach towarzyskich. Pierwszy z nich został rozegrany w piątek, w Częstochowie. Oba zespoły wystawiły pełne składy na to spotkanie. Po czterech setach lepszy okazał się zespół z Opolszczyzny wygrywając 3:1. Trenerzy jednak zdecydowali aby rozegrać dodatkowego seta, tie-break'a w którym ponownie zwyciężyli podopieczni Andrei Gardiniego, a ostateczny rezultat sparingu to 4:1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Łukasza Wiśniewskiego. Siatkarze ZAKSY i ONICO zmierzą się ze sobą jeszcze raz, w najbliższy piątek w Opatówku. Mecz ten jest tylko jedną z atrakcji zorganizowanych przez Miasto Kalisz i MKS Kalisz w ramach akcji charytatywnej dla Kariny Zachary, która zmaga się z chorobą nowotworową. Dochód ze sprzedażu biletów zostnie przeznaczony na leczenie Kariny.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Onico Warszawa 4:1 (25:23, 25:21, 18:25, 25:22, 15:7)

Itas Trentino z Pucharem CEV!

W finałowym, dwumeczowym pojedynku o Puchar CEV spotkały się drużyny Itas Trentino i Galatasaray SK Istanbul. W pierwszym pojedynku, którego gospodarzem była drużyna z Italii wyraźne zwycięstwo odnieśli Włosi. W rewanżowym spotkaniu tak łatwo nie było, gdyż siatkarze z Turcji postawili wysoko poprzeczkę rywalom i wygrali pierwsze dwa sety. Podopieczni Angelo Lorenzetti przebudzili się z niemocy i nie pozwolili przeciwnikom na więcej wygrywając w pięciu setach całe spotkanie oraz zabierając cenne trofeum dla siebie! W drugim spotkaniu tych drużyn najlepiej punktował Uros Kovacevic, zdobył 24 punkty dla swojego zespołu.

26 marca

Galatasaray SK – Itas Trentino 2:3 (25:22; 25:21; 16:25; 16:25; 5:15)

19 marca

Itas Trentino – Galatasaray SK 3:0 (25:15; 2515; 25:20)

Oświadczenie Prezesa Zarządu Tauron AZS Częstochowa

Prezes częstochowskiego klubu ustosunkował się w wydanym oświadczeniu do pojawiających się w mediach plotek o zadłużeniach klubu i zawieszeniu jego działalności. Kamil Filipski potwierdził, że klub ma zaległości w wypłacaniu należności, w tym wobec pracowników Klubu. Wyraził swoje ubolewanie wobec tej sytuacji i zadeklarował, że zrobi wraz z Zarządem co w ich mocy, aby jak najszybciej spłacić wszystkie należności. Jednocześnie prezes zaprzeczył temu, iż Klub miałby zakonczyć swoją działalność. AZS Częstochowa przygotowuje się do wdrożenia planu restrukturyzacyjnego. Kamil Filipski zaprosił także wszystkich zainteresowanych na konferencje prasową, która odbyć ma się w tym miesiącu.

Problemy kieleckiej siatkówki

W piątek odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie członków klubu KPS Buskowianka Kielce. Nie udało się wybrać nowych władz klubu, z powodu braku kandydatów do objęcia stanowisk w Zarządzie. Podczas zgromadzenia zdecydowano o rozpoczęciu procesu likwidacji klubu. Jednakże członkowie klubu w wydanym oświadczeniu zaprzeczyli plotkom o wycofaniu się najważniejszego sponsora, Uzdrowiska Busko-Zdrój. Ponadto w oświadczeniu znalazły się jeszcze podziękowania dla Miasta Kielce za wsparcie i pomoc finansową. Członkowie wyrazili także nadzieję, że uda się jeszcze podczas trwania procedury likwidacyjnej znaleźć osoby, które zdecydują się  ratować kielcką siatkówkę i drużyna będzie mogła wystartować w sezonie 2019/2020.

Michał Kubiak na dłużej w Japonii!

W minionym tygodniu nie mieliśmy wielu doniesień o najnowszych, siatkarskich transferach. Pojawiła się jednak informacja ważna dla polskich kibiców. Michał Kubiak przedłużył kontrakt z Panasonic Panthers! Przyjmujący pozostanie w swoim klubie na kolejne dwa sezony. Panterom z Hirakaty został już tylko finał i bezpośrednia walka o najważniejsze trofeum w sezonie. Przeciwnikiem drużyny aktualnych wciąż Mistrzów Japonii będzie JT Thunders. 

źródła: zaksa.pl/ onicowarszawa.pl/ worldofvolley.com/ azsczestochowa.pl/ plusliga.pl/ twitter.com – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.