#ChallengeTygodnia #1

 

Zapraszamy na pierwszy na naszym portalu #ChallengeTygodnia, w którym zestawiamy najważniejsze siatkarskie wiadomości minionego tygodnia. A w nim: harmonogram polskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO 2020, pożegnania z karierą utytułowanych siatkarzy i wieści z karuzeli transferowej.


Poznaliśmy harmonogram turnieju kwalifikacyjny do IO 2020

Wielkimi krokami zbliża się sezon reprezentacyjny. Dla polskiej reprezentacji priorytetem będzie awans na Igrzyska Olimpijskie. Interkontynentalne Turnieje Kwalifikacyjne dają pierwszą możliwość jego wywalczenia drużynom narodowym z całego globu. Jednen z turniejów odbędzie się w Gdańsku, gdzie polscy siatkarze zmierzą się z reprezentacjami Tunezji, Francji i Słowenii. Wszystkie turnieje, w tym gdański z udziałem Polaków odbędą się w terminie 9-11 sierpnia. Bilety na to wydarzenie trafią do przedsprzedaży 27 marca.

Terminarz spotkań Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Gdańsku:

Piątek, 9 sierpnia:
17:00  Polska – Tunezja
20:30  Francja – Słowenia

Sobota, 10 sierpnia:
15:00  Polska – Francja
18:30  Słowenia – Tunezja

Niedziela, 11 sierpnia:
12:00  Francja – Tunezja
15:00  Polska – Słowenia

Aleksiej Verbov kończy karierę zawodniczą

Aleksiej Verbov po zwycięskim meczu jego drużyny przeciwko Treflowi Gdańsk w Lidze Mistrzów odpowiedział na kilka pytań korespondenta rosyjskiego portalu sportowego, BIZNES Online. Libero najpierw pogratulował przeciwnikom dobrej gry i przyznał, że to było ciężkie spotkanie dla Zenitu Kazań. Verbov wyznał, że zależy mu na jak najlepszych wynikach w tym sezonie, gdyż za dwa miesiące kończy karierę zawodniczą. Decyzja ta nie powinna być zaskoczeniem, gdyż utytułowany siatkarz jeszcze przed rozpoczęciem trwającego sezonu poinformował, że ten będzie ostatnim w jego karierze. Verbov już w tym sezonie łączył obowiązki zawodnika i trenera w duecie z Władimirem Alekno. Po sezonie obejmie stanowisko pierwszego szkoleniowca rosyjskiej kadry B, którą czeka rywalizacja w Uniwersjadzie 2019. Karierę siatkarza występami w lidze japońskiej zakończył już Igor Omrcen. Chorwacki siatkarz może pochwalić się takimi trofeami, jak Mistrzostwo Włoch, Mistrzostwo Japonii i cztery Puchary Włoch! Kibice z Japonii hucznie pożegnali zawodnika, który aż siedem sezonów rozgrał w V.League.

Karuzela transferowa

Na razie w mediach więcej jest plotek i domysłów o możliwych ruchach transferowych niż rzeczywistych wiadomości potwierdzających je. GKS Katowice przedłużył kontrakty ze swoimi najbardziej doświadczonymi zawodnikami, Emanuelem Kohutem i Maciejem Fijałkiem. Słowacki środkowy zdecydował się zostać w drużynie na kolejne dwa sezony, z kolei kapitan zespołu na razie przedłużył obowiązującą umowę z klubem o jeden sezon. Z naszego podwórka przenosimy się do odległej Japonii. Dobrze znany polskim kibicom, Antonin Rouzier zdecydował się pozostać na kolejny sezon w drużynie Toray Arrows. Klub zdążył ogłosić tę nowinę przed czekającą na nich walką w półfinale o możliwość grania o mistrzostwo kraju. Zarówno klub z Mishimy i francuski atakujący wydają się być zadowoleni z dotychczasowej współpracy.

źródła: pzps.pl/sport.business-gazeta.ru/ worldofvolley.com/ gkskatowice.eu./ twitter.com – opracowanie własne

Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.