Cover Letter Title Dear Amy Heather Edenfield Resume Edexcel As English Literature Coursework Grade Boundaries Essay On Why I Should Get An 6 Or 6 Plus Pdf Blue Book Essay Exam

Biało-czerwoni bez straty seta w pierwszym spotkaniu

POLSKA - JAPONIATegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski rozpoczęła od spotkania w obecnymi Mistrzami Azji – Japonią.

Japonia przed rozpoczęciem turnieju przez większość uznawana była za najsłabszego z czterech tegorocznych uczestników. Jak pokazał pierwszy set, w którym siatkarze z kraju kwitnącej wiśni sprawili naszej reprezentacji niemało kłopotów, raczej niesłusznie. Stawiani w roli zdecydowanego faworyta Polacy z wielkim trudem i dopiero w grze na przewagi zdołali przesunąć szalę zwycięstwa w pierwszej partii na swoją korzyść – 28:26. W drugiego seta lepiej weszli goście, jednak już od pierwszej przerwy technicznej to podopieczni Stephana Antigi zaczęli dyktować warunki gry. Dobre zagrania po naszej stronie i błędy po stronie rywala pozwoliły gospodarzom wysoko wygrać drugiego seta – 25:15. W trzeciej odsłonie wszystko od początku było tak jak być powinno – Mistrzowie Świata wypracowali przewagę już przed pierwszą przerwą techniczną i nie oddali prowadzenia aż do końca seta, pewnie wygrywając 25:18 i tym samym całe spotkanie 3:0. Najwięcej ‘oczek’ po stronie reprezentacji Polski zdobył Michał Kubiak – 14, jednak w całym meczu o jeden punkt więcej na swoim koncie zapisał Kunihiro Shimizu. Zwycięzcy zdominowali rywala niemal w każdym elemencie gry, a zwłaszcza w bloku – 10 skutecznych bloków do jedynie 2 oraz w polu zagrywki, posyłając 6 asów, przy 2 asach przeciwnika. Na boisku nie zobaczyliśmy Mateusza Miki, o czym wiadomo było już przed meczem oraz Wojciecha Włodarczyka, dla którego był to pierwszy mecz w obecnym sezonie, w którym znalazł się w meczowym składzie pierwszej reprezentacji.

POLSKA

Polska – Japonia 3:0 (28:26, 25:15, 25:18)

Składy:

Polska: Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (L), Gacek (L), Konarski, Łomacz, Szalpuk, Kłos, Możdżonek

Japonia: Shimizu, Suzuki, Yako, Yamauchi, Fakatsu, Yanagida, Sakai (L), Fukatsu, Takahashi, Ishikawa, Yoneyama

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.