Bartosz Bednorz: „W tej grupie każdy sobie wzajemnie pomaga”

bednorzW ostatnim tygodniu przed Igrzyskami Olimpijskimi, polscy siatkarze rozegrali dwa sparingi z klubowym mistrzem świata, zespołem Sada Cruzeiro. Zwyciężyli w jednym z nich, a teraz z niecierpliwością czekają na pierwszy pojedynek w Rio de Janeiro.

Bartosz Bednorz jest najmłodszym zawodnikiem reprezentacji Polski. Podczas rundy interkontynentalnej tegorocznej Ligi Światowej, zaliczył swój debiut w kadrze. Postawa młodego przyjmującego na tyle spodobała się trenerowi Stephane’owi Antidze, że postanowił on powołać 22-latka na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

„(…) Jestem gotowy w każdej chwili do wejścia na boisku, ciężko trenuję każdego dnia, by pokazać trenerowi, że może na mnie zawsze liczyć. Wierzę, że szansę dostanę” – przyznał Bartosz Bednorz.

Zawodnik PGE Skry Bełchatów choć jest najmniej doświadczonym graczem spośród biało-czerwonych, to ma nadzieję, że będzie mu dane pomóc drużynie na boisku. Młody przyjmujący chwali także całą kadrę za pomoc, którą otrzymuje w każdym momencie.

„(…) Zawsze to powtarzam – trzeba wierzyć w siebie, być optymistycznie nastawionym i spokojnie czekać na swoją szansę” – powiedział 22-letni siatkarz i dodał: „W tej grupie każdy sobie wzajemnie pomaga, gdzie się człowiek nie obróci, otrzyma wsparcie od każdego z drużyny. To niesamowite, to właśnie cechuje prawdziwy zespół”.

Podopieczni Stephane’a Antigi zainaugurują Igrzyska Olimpijskie 7 sierpnia meczem z reprezentacją Egiptu. Zanim jednak na dobre rozpoczną walkę o najwyższe cele, polski zespół rozegra jeszcze spotkanie kontrolne z kadrą Rosji.

„Już schodzimy z intensywnych treningów, świeżość powoli przychodzi. Dlatego już nie możemy się doczekać pierwszego meczu” – skomentował Bartosz Bednorz.

Źródło: sport.pl / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz