Aluron CMC Warta Zawiercie brązowym medalistą PlusLigi

Piątek 13-tego wcale nie musi być pechowy. O tym przekonali się zawodnicy Aluronu CMC Warty Zawiercie, którzy w czwartym meczu o 3. miejsce zapewnili sobie brązowy medal, pokonując w tie-breaku zespół PGE Skry Bełchatów.

Historyczne zwycięstwo w Zawierciu

Wcześniejsze mecze pokazały, że walka o brąz nie będzie łatwa, bo 2 na 3 mecze zakończyły się po tie-breaku, a zwrotów akcji nie brakowało. Tak samo było podczas ostatniego spotkania. Mimo że w składzie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego we wcześniejszym meczu Urosa Kovacevicia, zawiercianie pewnie rozpoczęli pierwszego seta i skutecznie budowali swoją przewagę, której nie oddali już do końca partii (25:21).

Drugi set przebiegał identycznie, tylko tym razem z korzyścią dla gości, którzy już na poczatku objeli prowadzenie. Zawiercianie zdołali jeszcze wyrównać do stanu (8:8), ale PGE Skra Bełchatów skutecznie budowała przewagę i wyrównała wynik spotkania (21:25).

Kolejna partia to dominacja Jurajskich Rycerzy. Bardzo szybko narzucili swój styl i powiększali prowadzenie, nawet do dziewięciu punktów. Po pewnym zwycięstwie w czwartym secie (25:16) siatkarze z Zawiercia mieli już brązowy medal na wyciągniecie ręki, ale przed nimi został ostatni krok.

Na początku czwartego seta Aluron CMC Warta dalej grał bardzo dobrze, ale nie potrafił utrzymać przewagi. Chwilę słabości świetnie wykorzystał zespół gości, który w swoim dobrym stylu zwyciężył (20:25) i rywalizacja musiała rozstrzygnąć się w tie-breaku, a emocje sięgały zenitu.

Zawiercianie pewnie rozpoczęli piątą partię (8:3). PGE Skra nie zamierzała jednak składać broni i odrobiła kilka punktów straty, ale Aluron także nie miał zamiaru rezygnować, a dzięki zbudowanej wcześniej przewadze dokończył seta i sięgnął po historyczny brązowy medal Mistrzostw Polski.

Zuzanna Juszczyk

Studentka Dziennikarstwa, która przyjechała do Krakowa spełniać swoje marzenia. Pasjonatka wielu dyscyplin sportowych, a w szczególności siatkówki, która już od wielu lat ma szczególne miejsce w moim sercu. Uwielbiam rozmawiać i poznawać nowych ludzi oraz czerpać z życia pełnymi garściami.