#Plusliga: Mistrz Polski pokonuje stołeczny zespół!

W 8. kolejce plusligi PGE Skra Bełchatów przed własną publicznością podejmowała drużynę ONICO Warszawy. Bełchatowianie nie oddali rywalowi nawet jednego seta i zwyciężyli w tym meczu, zapisując na swoje konto trzy punkty.

Zespoły rozpoczęły spotkanie od wyrównanej gry, ale jako pierwsi to gospodarze objęli dwupunktowe prowadzenie (12:10), które z czasem powiększali. Stołeczny zespół próbował odrobić stratę, jednak popełniał wiele błędów. To wykorzystał mistrz Polski i w drugiej części seta utrzymywał prowadzenie czterech "oczek" (19:15). Choć w końcówce pierwszej partii ekipa trenera Stephane'a Antigi "złapała" kontakt z rywalem na różnicę jednego punktu, to gospodarze do końca utrzymali koncentrację i wygrali 25:21. Po zwycięstwie w inauguracyjnej odsłonie, bełchatowianie rozpoczęli kolejnego seta od czteropunktowego prowadzenia. Największe problemy stołecznemu zespołowi sprawiała zagrywka Jakuba Kochanowskiego (5:1). W tej sytuacji szkoleniowiec drużyny z Warszawy poprosił o czas, po którym jego podopieczni zmniejszyli stratę do przeciwnika (11:9). Choć po obu stronach siatki występowało sporo błędów i chaosu w grze, to jednak mistrzowie Polski utrzymywali cały czas dwupunktową przewagę (18:16). W końcowej części drugiej partii, siatkarze Roberto Piazzy wykorzystali nieskończone przez rywala ataki i po raz drugi zwyciężyli 25:21. Trzeciego seta także lepiej rozpoczęli gospodarze meczu, którzy dzięki skutecznej zagrywce na początku prowadzili już 7:4. Z dobrej strony w elemencie bloku pokazywał się środkowy, Jakub Kochanowski, jego skuteczna gra dała bełchatowianom sześć "oczek" przewagi (13:7). Problemy stołecznych zawodników w przyjęciu nie pomagały im w odrabianiu strat do przeciwnika, który cały czas utrzymywał pewne prowadzenie (20:15). Bełchatowianie do końca tego spotkania nie pozwolili już drużynie z Warszawy doprowadzić do wyrównania rywalizacji. Ostatecznie wygrali oni 25:20.

PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)
MVP: Milad Ebadipour