Write Me Esl Best Essay On Lincoln Harry E Yessayan Jr. Greater Chicago Area Custom School Essay Writer Site Online Custom Essay Writers Websites Usa Example Of Thesis Problem And Its Background Latest Cv Pattern 2017

#2016okiemVolleyworld: Rosyjska Superliga – koniec sezonu 2015/2016 i początek sezonu 2016/2017

Sezon 2015/2016 zdecydowanie należał do podopiecznych Władimira Alekny – sięgnęli oni bowiem po tytuł Mistrza Rosji. W 2017 rok weszli, będąc również na szczycie tabeli. Czy taką formę utrzymają do końca sezonu 2016/2017? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem 2016 roku w wykonaniu drużyn Superligi rosyjskiej.

SEZON 2015/2016

W sezonie 2015/2016 po tytuł mistrza Superligi rosyjskiej sięgnął zespół Zenitu Kazań. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Dynamo Moskwa, zaś brązowy medal zawisł na szyjach siatkarzy Biełogorie Biełgorod. Tuż za podium znalazł się Gazprom – Jugra Surgut. Z kolei na ostatnich miejscach tabeli uplasowali się:
– Neftyanik Orenburg (21 pkt.)
– Dynamo Krasnodar (19 pkt.)
– Nizhny Novgorod (12 pkt.)

Zenit Kazań

Ubiegłoroczni zwycięzcy Superligi przegrali tylko jedno spotkanie…i na dodatek po walce w tie-breaku. Podopieczni Władimira Alekny ulegli drużynie Gazprom-Jugra Surgut. Mistrzowie Rosji nie mieli sobie równych. Pewnie dążyli do bycia najlepszą drużyną sezonu!
Łącznie w ubiegłym sezonie siatkarze Zenitu Kazań zdobyli 74 punkty.
Wygranych meczów zanotowali na swoim koncie 25, a jak już wcześniej zostało wspomniane – porażkę ponieśli tylko jedną.
W 23 spotkaniach zwyciężyli, zdobywając komplet punktów.

 

Dynamo Moskwa

Uplasowane na 2. pozycji Dynamo Moskwa w sezonie 2015/2016 musiało uznać wyższość rywali w siedmiu spotkaniach z:
– Zenitem Kazań 2x
– Fakiełem Nowy Urengoj 2x
– Kuzbassem Kemerowo
– Yugrą-Samotlor Nizhnevartovsk
– Neftyanikiem Orenburg

Dynamo Moskwa zdobyło srebrny medal Superligi z dorobkiem 59 punktów.
Zespół wygrał 19 meczów, w siedmiu nie udało mu sie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.
Komplet punktów zawodnicy wywalczyli w 15 spotkaniach.

 

Biełogorie Biełgorod

Podopieczni Giennadyja Szypulina w 2016 roku wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Rosji. Był to spadek o jedno miejsce podium, gdyż dwa lata temu na ich szyjach zawisły srebrne krążki. Siatkarze Biełogorie, podobnie jak wicemistrzowie Rosji, zanotowali 19 wygranych meczy oraz 7 porażek, jednak mimo to ich puntacja była gorsza (liczba wygranych setów). Do Dynamo Moskwy tracili 5 punktów. Brązowi medaliści przegrali z:
– Zenitem Kazań 2x
– Dynamo Moskwa 2x
– Enisey Krasnoyarsk
– Kuzbassem Kemerowo
– Neftyanikiem Orenburg

 

SEZON 2016/2017

Pod koniec września 2016 roku rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek rosyjskiej Superligi. Do tej pory rozegrano 14 spotkań. Rok 2016 Zenit Kazań zakończył stojąc na czele tabeli (38 pkt.) i cały czas utrzymuje prowadzenie (41 pkt.). Zero porażek i czternaście zwycięstw to świetny bilans. Drugą pozycję zajmują zeszłoroczni wicemistrzowie Rosji – Dynamo Moskwa (35 pkt.), którzy ponieśli tylko dwie porażki (z Zenitem Kazań oraz z Kuzbassem Kemerowo). Na trzecim miejscu uplasował się Lokomotiv Nowosybirsk (32 pkt.), który również przegrał w dwóch spotkaniach (z Zenitem Kazań i z Dynamem Moskwa). Tuż za nim, na czwartej pozycji, znajduje się Kuzbass Kemerowo (27 pkt.), który na swoim koncie ma dziewięć zwycięstw i cztery porażki (z Biełogoriem Biełgorod, Novą Novokuybyshevsk, Zenitem Kazań, a także z Lokomotivem Nowosybirsk). Z kolei drużyna Dynamo Krasnodar końcówki 2016 roku nie może zaliczyć do udanych, gdyż zajmowali ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie trzema punktami. Początek bieżącego roku również nie zaczął się dobrze, gdyż we wczorajszym spotkaniu z Zenitem Kazań ponieśli porażkę, przez co nadal zajmują ostatnią lokatę.

Dla kogo 2017 rok okaże się szczęśliwy? Kto sięgnie po tytuł Mistrza Rosji? Czy Zenit Kazań powtórzy swój sukces?

źródło: informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.

Dodaj komentarz