How To Write 33 1 3 On A Calculator Cover Letters For Mathematics Teachers Professional Cv Editing Site Gb Critical Thinking Simulcra

#2016okiemVolleyworld: Mistrzostwa Europy Juniorów

 

Turniej rozpoczął się 2 i zakończył 10 września. W juniorskich zmaganiach udział wzięło 12 reprezentacji, które zostały podzielone na dwie grupy. W walce o medale mistrzostw Europy liczyły się już tylko i wyłącznie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Awans do półfinału wywalczyli Polacy i Ukraińcy (grupa A) oraz Włosi i Rosjanie (grupa B). Złote medale zawisły na szyjach Polaków. Srebrem musieli zadowolić się Ukraińcy. Brązowe krążki wyszarpali Rosjanie. 11 września biało-czerwoni juniorzy pojawili się w katowickim Spodku podczas Meczu Gwiazd. Niepokonani podopieczni trenera Sebastiana Pawlika zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jak wyglądała ich droga po złoto mistrzostw Europy? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem.

W ramach fazy grupowej Polacy rozegrali pięć spotkań. Rywalizację w bułgarskim Płowdiw rozpoczęli od starcia z Francuzami. To był naprawdę trudny mecz. Pojedynek polsko-francuski został sfinalizowany dopiero w tie – breaku. Dwie pierwsze partie zakończyły się zwycięstwem trójkolorowych. Jednak biało-czerwoni zdołali ocknąć się w odpowiednim momencie i w pięknym stylu odwrócić losy tej konfrontacji. Trzy kolejne odsłony padły łupem podopiecznych trenera Sebastiana Pawlika. Gracze znad Wisły potwierdzili stare siatkarskie porzekadło i udanie zainaugurowali mistrzostwa Europy juniorów. Następnie zmierzyli się z Ukraińcami. Walka była wyrównana, ale więcej zimnej krwi w końcówkach poszczególnych setów zachowali polscy siatkarze. Reprezentacja Polski w trzech partiach pokonała reprezentację Ukrainy i tym samym zainkasowała bezcenne trzy punkty. Kolejnymi rywalami Polaków byli Niemcy. Mecz zakończył się pewnym triumfem biało-czerwonych. Ekipa znad Wisły od początku do końca miała pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika byli lepsi we wszystkich elementach. Reprezentanci naszych zachodnich sąsiadów nie byli w stanie ugrać nawet seta. Po jedniodniowej przerwie w turnieju polscy siatkarze rozegrali pojedynek ze Słoweńcami. Tym razem reprezentacja Polski potrzebowała czterech odsłon by pokonać reprezentację Słowenii. Zespół prowadzony przez trenera Samo Miklavca zdołał wygrać tylko drugą partię. Polacy ponownie wywalczyli komplet punktów i po raz kolejny umocnili się na pozycji lidera grupy A. Fazę grupową biało-czerwoni juniorzy sfinalizowali starciem z gospodarzami turnieju – Bułgarami. Spotkanie zakończyło się trzysetowym zwycięstwem podopiecznych trenera Sebastiana Pawlika, którzy znakomicie zaprezentowali się w ramach tego etapu rozgrywek i pewnie awansowali do półfinału mistrzostw Europy. 

Siatkarze znad Wisły w meczu półfinałowym zmierzyli się z reprezentacją Rosji, która zajęła drugie miejsce w grupie B. Pojedynek polsko-rosyjski był niezwykle zacięty i wyrównany, ale ostatecznie zwycięsko wyszła z niego reprezentacja Polski. Polacy pokonali Rosjan po rozegraniu czterech setów i zameldowali się w finale turnieju. W spotkaniu finałowym ponownie zagrali ze swoimi grupowymi rywalami – Ukraińcami, którzy w półfinale okazali się być lepsi od Włochów. Faworytami do końcowego sukcesu w tym starciu byli biało-czerwoni. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika znakomicie wywiązali się ze swojej roli. Po raz drugi udowodnili swoją wyższość nad reprezentacją Ukrainy, która zdołała ugrać tylko honorową partię. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, która zakończyła się wiktorią ekipy znad Wisły po grze na przewagi. W czwartym akcie Polacy dosłownie zmiażdżyli swoich rywali i tym samym wywalczyli złoty medal mistrzostw Europy juniorów! Reprezentacja prowadzona przez trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła powtórzyła sukces sprzed 20 lat. 

Na mistrzostwach Europy juniorów, które w ubiegłym roku odbyły się w Bułgarii, biało – czerwonych barw bronili następujący siatkarze:

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Łukasz Rajchelt
Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała
Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Szymon Jakubiszak, Sławomir Busch
Środkowi: Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Norbert Huber
Libero: Mateusz Masłowski

Trenerzy: Sebastian Pawlik, Maciej Zendeł
Sztab medyczny: Krzysztof Zając (lekarz), Jakub Łamajkowski (fizjoterapeuta)
Statystyk: Tomasz Morga
Kierownik drużyny: Leon Bartman

Klasyfikacja końcowa MEJ 2016:
1. Polska
2. Ukraina
3. Rosja

4. Włochy
5. Turcja
6. Niemcy
7. Serbia
8. Bułgaria
9. Francja
10. Czechy
11. Białoruś
12. Słowenia

Nagrody indywidualne MEJ 2016:
Najlepszy przyjmujący: Oleh Płotnicki (Ukraina)
Najlepszy przyjmujący: Bartosz Kwolek (Polska)
Najlepszy środkowy: Aleksiej Kononow (Rosja)
Najlepszy środkowy: Gianluca Galassi (Włochy)
Najlepszy atakujący: Jakub Ziobrowski (Polska)
Najlepszy rozgrywający: Riccardo Sbertoli (Włochy)
Najlepszy libero: Stanisław Dramow (Bułgaria)
MVP: Oleh Płotnicki (Ukraina)

źrodło: pzps.pl / informacja własna & fot. Joanna Madej (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz