Gpu Research Papers Esl Phd Essay Proofreading Sites For School Sample Leaflet Essay Why Go To Nyu Essay

#PLUSLIGOWEBATALIE: 3 punkty zostają w Lubinie!

Cuprum LubinW pierwszym meczu 23. kolejki byliśmy świadkami zwarcia drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli – zajmującego 7. pozycję Cuprum Lubin i notowanego miejsce wyżej Jastrzębskiego Węgla. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gospodarzy, którzy dzięki temu dwoma punktami wyprzedzili swoich rywali.

Pierwszy set rozpoczął się od straty punktu jastrzębian po zagrywce Aleksandra Szafranowicza (1:0). Drużyna Cuprum Lubin wykorzystała ten błąd i szybko wypracowała sobie bezpieczną dwupunktową przewagę (3:1). Chociaż świetnym atakiem popisał się Maciej Muzaj (4:3), zaraz po zdobytym przez niego “oczku” lubinianie trafili serię punktów, przerwaną tylko jednym punktem Jastrzębskiego Węgla, która dała im czteropunktowe prowadzenie na przerwie technicznej (8:4). Po powrocie do gry, kolejny punkt dołożył Robert Täht, ale zaraz potem zagrywkę zepsuł Grzegorz Łomacz (9:6). Później “oczko” dla gości zdobył Toontje van Lankvelt, który obił blok rywali (10:7). Lubinianie jednak cały czas starali się powiększać swoje prowadzenie. Po błędzie w ataku Macieja Muzaja było już 14:7 dla gospodarzy. Niedługo potem jednak siatkarz mógł się zrehabilitować – po dobrej serii zagrywek, jego drużynie udało się odrobić część straconych punktów (14:10). Cuprum Lubin nie pozwolił jednak przejąć kontroli drużynie gości i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:10. Po podwójnym bloku Aleksandra Szafranowicza i Piotra Haina na Łukaszu Kaczmarku przewaga gospodarzy stopniała do czterech punktów (16:12). Lubinianie nie pozwolili jednak przeciwnikom już bardziej zmniejszyć dzielącej ich różnicy punktowej. Utrzymywał się on aż do stanu 22:18, kiedy to potrójny blok zatrzymał Van Lankvelta. W samej końcówce gospodarze jeszcze bardziej zwiększyli dystans i ostatecznie, po punktowej zagrywce Łukasza Kaczmarka, zwyciężyli pewnie 25:19.

Drugi set zaczął się bardziej wyrównanie. Atakami ze skrzydeł dla swoich drużyn punktowali Toontje van Lankvelt i Łukasz Kaczmarek (1:1). Jednak po zagrywce posłanej w aut przez Marcina Możdżonka i dobrym ataku Van Lankvelta, jastrzębianie wysunęli się na prowadzenie
(3:5), którego nie oddali do przerwy technicznej, na którą siatkarze zeszli po nabiciu się Łukasza Kaczmarka na potrójny blok (4:8). Po powrocie na boisku, jastrzębianie jeszcze bardziej odskoczyli rywalom po atakach Roberta Tähta i Aleksandra Szafranowicza (6:11). Chociaż lubinianie próbowali – skutecznie – zbliżyć się do przeciwników, już po chwili blok obił Keith Pupart (8:12). Na drugą przerwę techniczną siatkarze zeszli po autowej zagrywce Marcus Bohme, który wcześniej jednak popisał się asem serwisowym (13:16). Po powrocie do gry, jastrzębianie powiększali swoją przewagę dzięki bardzo silnym atakom Macieja Muzaja (14:18). Dotknięcie siatki po stronie jastrzębian pozwoliło lubinianom zbliżyć się do rywali (17:20), ale niedługo po tym Keith Pupart zdobył punkt na 19:22. Później efektownym atakiem po ciasnym skosie popisał się Robert Täht (20:23), a set zakończył się punktowym blokiem na Łukaszu Kaczmarku (20:25).

Trzeciego seta dobrym atakiem zaczął Maciej Muzaj (0:1), a na dwupunktowe prowadzenie wyprowadził jastrzębian autowy serwis Marcusa Bohme (1:3). Do wyrównania doprowadził jednak atak ze środka Marcina Możdżonka (4:4). Później toczyła się walka punkt za punkt, a dzięki błędowi w ataku Macieja Muzaja to Cuprum Lubin minimalnie prowadził na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Po powrocie na boisko, siatkarze wrócili też do gry punkt za punkt. Dopiero tuż przed przerwą techniczną lubinianom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (16:14). Dzięki kiwce Macieja Muzaja i skutecznemu atakowi Keitha Puparta drużyna Jastrzębskiego Węgla szybko doprowadziła jednak do wyrównania (18:18), a chwilę później – po ataku Toontje van Lankvelta i pojedynczym bloku Piotra Haina – wyszła na prowadzenie (20:22). Nie poddali się jednak siatkarze z Lubina, którzy w krótkim czasie doprowadzili do wyrównania (22:22). Żadna z drużyn nie mogła jednak wyjść na prowadzenie. Set kończy się dopiero błędach jastrzębian – zagrywce w siatkę Macieja Muzaja i kiwce Piotra Haina w aut – wynikiem 36:34 dla gospodarzy.

Początek czwartej partii zdecydowanie należał do gospodarzy (3:0). Po przerwie, o którą poprosił trener Jastrzębskiego Węgla, punkt zdobył Piotr Hain (3:1), jednak było to tylko krótkotrwałe przerwanie dobrej passy lubinian. Na przerwie technicznej, po błędzie podwójnego odbicia, Cuprum Lubin prowadził już czterema punktami (8:4). Przewaga lubinian jeszcze bardziej zachęciła ich do dalszej walki. Kolejny punkt w tym spotkaniu zdobył Robert Täht (9:4). Jastrzębianie próbowali walczyć i na chwilę udało im się zmniejszyć przewagę rywali do trzech punktów (12:9), jednak nie potrafili pójść za ciosem. Pięciopunktową przewagę na drugiej przerwie technicznej zapewnia lubinianom potrójny blok, którego bohaterem był Łukasz Kaczmarek (16:11). Po przerwie, siatkarze Cuprum stawiają kolejny punktowy blok, jeszcze bardziej przytłaczając rywali (17:11). Wysokie prowadzenie zespołu z Lubina wydawało się być zbyt trudną przeszkodą dla drużyny Jastrzębskiego Węgla, która mimo prób nie potrafiła złapać kontaktu z rywalem. Gwoździa na 23:15 wbił jastrzębianom Marcus Bohme, a seta i mecz zakończył autowy atak Jasona DeRocco (25:16).

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 20:25, 36:34, 25:16)

MVP: Grzegorz Łomacz