#ZParkietówLŚ: Terminarz Final Six

 

Reprezentacji Polski nie zobaczymy podczas Final Lix Ligi Światowej 2017, które zostanie rozegrane w dniach 4-9 lipca w brazylijskiej Kurytybie, jednak wystąpi tam 6 innych drużyn ze światowej czołówki. Znany jest już rozkład turnieju w Brazylii.

Podczas tegorocznego Final Six zmierzą się ze sobą reprezentacje Brazylii, Francji, Serbii, Rosji, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Cztery spośród tych 6 zespołów mogliśmy oglądać podczas ubiegłorocznych finałów, które rozgrywane były w Krakowie. Różnica w stosunku do roku 2016 to obecność Rosji oraz Kanady, a nieobecność reprezentacji Polski i Włoch. Obrońcami tytułu sprzed roku są Serbowie, którzy jako jedyni nie dokonali wielu zmian w swoich szeregach w stosunku do ubiegłego sezonu.

Sześć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy:

Grupa J1: Brazylia, Rosja, Kanada

Grupa K1: Francja, Serbia, USA

W fazie grupowej każdy zespół rozegra po dwa mecze. Następnie dwa najlepsze z każdej grupy awansują do fazy medalowej i będą walczyły o końcowy triumf. 

Dokładny terminarz turnieju finałowego w Kurytybie (według czasu polskiego):

Wtorek 4 lipca

20:05 Brazylia – Kanada

22:30 Francja – USA

Środa 5 lipca

20:05 Rosja – Kanada

22:30 Serbia – USA

Czwartek 6 lipca

20:05 Brazylia – Rosja

22:30 Francja – Serbia

Piątek 7 lipca

20:05 PÓŁFINAŁ 1 (1. zespół z grupy J1 z 2. zespołem z grupy K1)

22:30 PÓŁFINAŁ 2 (1. zespół z grupy K1 z 2. zespołem z grupy J1)

Niedziela 9 lipca

1:00 MECZ O 3. MIEJSCE

4:05 FINAŁ

 

źródło: worldleague.2017.fivb.com / fot. Kinga Kembrowska

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.

Dodaj komentarz