#ZParkietówLŚ: Francja ze złotem!

Tegoroczna Liga  Światowa zakończona! Złote medale zawisły na szyjach Francuzów. Jak przebiegało finałowe spotkanie? Którzy zawodnicy zostali wyróżnieni? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.


W pierwszej partii spotkania lepiej spisali się Brazylijczycy. Dobra gra oraz błędy popełnione przez rywali sprawiły, że  objęli prowadzenie w meczu 1:0. W drugiej odsłonie gospodarzom nie poszło już tak łatwo. Francuzi bowiem odskoczyli na pięć oczek (7:12). Trener Renan Dal Zotto poprosił zatem o czas. Jednak ta krótka przerwa nie zmieniła sytuacji Brazylii – podopieczni Laurenta Tillie byli nie do zatrzymania (13:20). Trójkolorowi zwyciężyli tę partię 25:15. W trzecim secie walka była bardzo wyrównana. Szczególną grą wykazał się Earvin N'Gapeth, który pewnie kończył piłki. Mimo czteropunktowego prowadzenia Francuzów (13:17), gospodarzom udało się dogonić przeciwników. Gra była zacięta do końca, jednak ostatecznie partię tę zakończył N'Gapeth. W czwartym secie to Brazylijczycy "rozdawali karty" (8:3). Podopieczni Laurenta Tillie nie mogli im sprostać (19:15). Wszystko wskazywało na to, że tie-break rozstrzygnie losy tego spotkania. Tak też się stało – gospodarze wygrali czwartą partię 25:19. W piątym secie minimalnie lepsza okazała się Francja, która pokonała rywali 15:13! Tym samym po raz drugi na szyjach Trójkolorowych zawisły złote medale Ligi Światowej!

Brazylia – Francja 2:3 (25:21, 15:25, 23:25, 25:19, 13:15)

Składy (wyjściowe):
Brazylia: Bruno, Mauricio Souza, Mauricio Borges, Lucarelli Wallace, Lucas, Thales (L)
Francja: Toniutti, N'Gapeth, Le Roux, Boyer, Clevenot, Chinenyeze, Grebennikov (L)

Nagrody indywidualne:

• najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutti
• najlepszy atakujący: Wallace De Souza
• najlepsi przyjmujący: Ricardo Lucarelli Souza, Earvin Ngapeth
• najlepsi środkowi: Graham Vigrass, Kevin Le Roux
• najlepszy libero: Blair Bann
• MVP: Earvin N'Gapeth

 

źródło: informacja własna / fot. Kinga Kembrowska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.

Dodaj komentarz