#ZParkietówLŚ: Francja ze złotem!

Tegoroczna Liga  Światowa zakończona! Złote medale zawisły na szyjach Francuzów. Jak przebiegało finałowe spotkanie? Którzy zawodnicy zostali wyróżnieni? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.


W pierwszej partii spotkania lepiej spisali się Brazylijczycy. Dobra gra oraz błędy popełnione przez rywali sprawiły, że  objęli prowadzenie w meczu 1:0. W drugiej odsłonie gospodarzom nie poszło już tak łatwo. Francuzi bowiem odskoczyli na pięć oczek (7:12). Trener Renan Dal Zotto poprosił zatem o czas. Jednak ta krótka przerwa nie zmieniła sytuacji Brazylii – podopieczni Laurenta Tillie byli nie do zatrzymania (13:20). Trójkolorowi zwyciężyli tę partię 25:15. W trzecim secie walka była bardzo wyrównana. Szczególną grą wykazał się Earvin N'Gapeth, który pewnie kończył piłki. Mimo czteropunktowego prowadzenia Francuzów (13:17), gospodarzom udało się dogonić przeciwników. Gra była zacięta do końca, jednak ostatecznie partię tę zakończył N'Gapeth. W czwartym secie to Brazylijczycy "rozdawali karty" (8:3). Podopieczni Laurenta Tillie nie mogli im sprostać (19:15). Wszystko wskazywało na to, że tie-break rozstrzygnie losy tego spotkania. Tak też się stało – gospodarze wygrali czwartą partię 25:19. W piątym secie minimalnie lepsza okazała się Francja, która pokonała rywali 15:13! Tym samym po raz drugi na szyjach Trójkolorowych zawisły złote medale Ligi Światowej!

Brazylia – Francja 2:3 (25:21, 15:25, 23:25, 25:19, 13:15)

Składy (wyjściowe):
Brazylia: Bruno, Mauricio Souza, Mauricio Borges, Lucarelli Wallace, Lucas, Thales (L)
Francja: Toniutti, N'Gapeth, Le Roux, Boyer, Clevenot, Chinenyeze, Grebennikov (L)

Nagrody indywidualne:

• najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutti
• najlepszy atakujący: Wallace De Souza
• najlepsi przyjmujący: Ricardo Lucarelli Souza, Earvin Ngapeth
• najlepsi środkowi: Graham Vigrass, Kevin Le Roux
• najlepszy libero: Blair Bann
• MVP: Earvin N'Gapeth

 

źródło: informacja własna / fot. Kinga Kembrowska (VOLLEYWORLD)

Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *