#ZParkietówLŚ: Brazylia powalczy o złoto Ligi Światowej!

W pierwszym półfinale finałowego turnieju Ligi Światowej, zmierzyły się ze sobą drużyna gospodarzy – Brazylia, a także Stanów Zjednoczonych. Drużyna Johna Sperawa wygrała tylko jednego seta, a trzy partie należały do Brazylijczyków, którzy tym samym jutro powalczą o złoty medal.

I set: Inauguracyjna partia lepiej rozpoczęła się dla zawodników z Brazylii, którzy już w pierwszych akcjach wypracowali sobie trzy punkty przewagi (3:0). Z biegiem tego seta, drużyna Stanów Zjednoczonych odrabiała straty do rywala (11:10), jednak zawsze minimalne prowadzenie należało do Brazylijczyków. Gospodarze nie pozwolili na wyrównanie gry i wygrali tę odsłonę 25:20.

II set: W drugiej partii sytuacja się odwróciła. To zespół USA zaczął lepiej grać w początkowej fazie seta i prowadził wkrótce 13:9. Brazylijczycy odrobili jednak całą stratę do przeciwników (14:14). Przez pewien czas trwała wyrównana rywalizacja, ale Amerykanom udało się powrócić do swojego prowadzenia (20:17). Podopieczni Johna Sperawa w końcówce drugiego seta mieli już bardzo spory zapas punktowy, jednak zaczęli popełniać błędy, co wykorzystali gospodarze (23:23). Ostatecznie jednak górą była kadra USA (25:23).

III set: W trzeciej partii powtórzyła się sytuacja z inauguracyjnego seta, kiedy to Brazylijczycy od początku narzucili swój styl gry (10:4). Amerykanie nie potrafili zbliżyć się do rywala, który cały czas kontrolował rywalizację i utrzymywał znaczną przewagę (18:13). W tej odsłonie gospodarze turnieju również znacznie przeważali nad Stanami Zjednoczonymi i zwyciężyli 25:20.

IV set: Czwarta odsłona tego spotkania rozpoczęła się bez większej przewagi któregoś z zespołów (11:11). Przed drugą przerwą techniczną Brazylijczykom udało się wypracować trzy "oczka" nad zespołem USA (16:13). Od tego momentu gospodarze turnieju nie pozwolili już na wyrównanie wyniku przez rywala (20:17). Tym samym zakończyli tę partię na swoją korzyść 25:19.

Brazylia – USA 3:1 (25:20, 23:25, 25:20, 25:19)