Znamy skład brązowych medalistów MŚ na Igrzyska Europejskie!

flaga-niemiecNiemcy do Baku jadą jako jedni z faworytów, bowiem zespół belgijskiego szkoleniowca jedzie w pierwszym składzie w przeciwieństwie do wielu rywali. Fani niemieckiej siatkówki swoje oczy w kierunku stolicy Azerbejdżanu skierują dopiero w niedzielę, bowiem właśnie tego dnia zawodnicy zza naszej zachodniej granicy rozegrają pierwszy mecz w Igrzyskach Europejskich. Jednak zanim usłyszymy pierwszy gwizdek należałoby się skupić na składzie, który pojedzie na ów turniej.

A niespodzianek nie brakuje. Vital Heynen już teraz zaczął przebudowywać zespół i szuka nowych talentów, które za kilka lat mogą stanowić o sile zespołu i osiągać kolejne spektakularne sukcesy, tak jak miało to miejsce rok temu. I już na wstępie szkoleniowiec wyjaśnia dlaczego w składzie zaproponowanym przez siebie zabrakło miejsca dla Dirka Westphala, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Cerrad Czarnych Radom.

W Baku chciałbym także zobaczyć grę młodych zawodników i dawać im szansę na występ. Dirk jest dobrym zawodnikiem, ale przerwa na urlop dobrze mu zrobi, zwłaszcza, kiedy ma się 30. lat i własną rodzinę – wyjaśnił szkoleniowiec.

Selekcjoner męskiej reprezentacji zapowiedział także, że nie będzie zadowolony, jeśli jego podopieczni wrócą zbyt szybko z Azerbejdżanu i zajmą miejsce poniżej pierwszej ósemki turnieju.

Jako brązowi medaliści Mistrzostw Świata nie możemy powiedzieć, że będziemy zadowoleni, jeśli znajdziemy się poniżej pierwszej ósemki. Jest ciężko oszacować dokąd dojdziemy, bo nie wiemy, jak szły przygotowania innym zespołom. Jedziemy do Baku na pewno po to, aby potwierdzić, że nasz sukces sprzed roku to nie jest przypadek – dodał Heynen.

Belgijski trener uważa także, że nie będzie jednego konkretnego spotkania, które może ostatecznie zadecydować, jakie miejsce zajmą jego podopieczni. Vital porównuje swój zespół do ubiegłorocznych Mistrzów Świata w piłce nożnej, którzy także budowali swoją formę z meczu na meczu, nie koncentrując się wyłącznie na jednym spotkaniu.

Niemcy są zespołem „turniejowym”, co widać już po występach niemieckich piłkarzy, co także my udowodniliśmy podczas Mistrzostw Świata. Nie jest ważne, żeby turniej rozpocząć już z całą siłą, zagrać go od początku na 100%. Igrzyska Europejskie są tak długie, że na koniec trzeba pokazać najlepszą siatkówkę. I to jest właśnie różnica w grze przez dwa tygodnie, która jest naprawdę długim czasem w sporcie – zakończył szkoleniowiec Niemców.

A oto skład, który powalczy o przepustkę olimpijską w Baku:

Atakujący: Falko Steinke, Jochen Schöps

Rozgrywający: Sebastian Kühner, Lukas Kampa, Jan Zimmermann

Przyjmujący: Matthias Pompe, Tom Strohbach, Björn Höhne, Christian Fromm, Denis Kaliberda

Środkowi: Michael Andrei, Marcus Böhme, Tim Broshog

Libero: Ferdinand Tille

Źródło: volleyball-verband.de / inf. własna

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.