Znamy gospodarza MŚ 2018!

fivb

Zdobycie tytułu Mistrza Świata przez Biało-czerwonych odbiło się wielkim echem. Przed nimi kolejne wyzwania związane z m.in. Igrzyskami Olimpijskimi. Lecz nie warto zapomnieć, że czeka ich walka o obronę tytułu już za 3 lata.

I choć do finałowego turnieju jeszcze trochę czasu, znamy już gospodarza. Pierwszy raz w historii Mistrzostwa Świata gościć będą w dwóch krajach. FIVB przyznało organizację Bułgarom i Włochom.

Do podpisania porozumienia między stronami doszło w siedzibie światowej federacji, Lozannie. FIVB reprezentował Ary Garca, CEV – Aleksandar Boricić, Włochy – Carlo Magri, zaś Bułgarię – Danczo Łazarow.

Nie wiadomo na razie, jaka będzie formuła turnieju. Decyzja zostanie podjęta w styczniu przyszłego roku.

Włochy już przed pięcioma laty organizowały u siebie siatkarski Mundial. Z kolei oba kraje współpracowały ze sobą w tym roku, kiedy rozgrywany był Czempionat Starego Kontynentu.

Źródło: polsatsport.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz