#WisienkaNaTorcie: Winni i niewinni

Siatkówka jest jak wisienka na torcie – trzeba umieć się nią delektować. Dziś o rozpoczętym zgrupowaniu w Spale, a także aferze częstochowskiej oraz winnych i niewinnych wszelkich problemów siatkarskiego świata.

 

Witajcie!

Jak się macie w ten deszczowy, majowy dzień? Pogoda nie zachęca, więc trzeba znaleźć jakieś pozytywy, chociaż tak o nie ciężko…

W tym tygodniu nasi reprezentanci pojawili się w Spale na zgrupowaniu. Rozpoczęły się przygotowania do Ligi Światowej, w której udziału nie weźmie m.in. Piotr Nowakowski, który nie dostał szansy gry, co chce wykorzystać w celu oczekiwania na potomka. Za Piotrka i jego żonę Olę Wisienka trzyma mocno kciuki – oby poród poszedł łatwo, a dzieciątko było śliczne i zdrowe. 
A skoro o Piotrze N. mowa, kto widział wywiad z nie takim Cichym Pitem na YouTube Lotosu? Jeśli kogoś tam jeszcze nie było, trzeba zajrzeć – śmieszkowaniu nie ma końca. 

Do zgrupowań przystąpiły też inne reprezentacje, w tym tygodniu m.in. Australia, która okres przygotowawczy spędza w Jastrzębiu-Zdroju. Niedługo dołączą do nich Kanadyjczycy i tak hala Jastrzębskiego Węgla doczeka się najazdu wielu gwiazd siatkówki. 

Rozpoczęcie zgrupowań zapoczątkowało oczywiście coroczną falę hejtów, bo oczywiście jak można kibicować NIE TEJ reprezentacji? Niby każdy może komu chce,a jak coś komuś nie pasi, można kliknąć "unfollow" i problem rozwiązuje się sam, ale po co to robić, skoro można szydzić, dokuczać, obrażać krytykować, winić za całe zło, a nawet zuo?

Największe winy Zawiercia i jednocześnie swoją niewinność udowodnić usiłuje AZS Częstochowa, której zdecydowanie przeszkadza, że wypadła z Ligi, a przecież większa jest wina Zawiercia w tym, że mieli za mało kibiców niż AZS-u, który wygrał tylko cztery mecze, prawda? W tym wypadku klub złożył milion protestów i liczy na pozytywne rozwiązanie sprawy. Pozytywne dla siebie, nie dla tych, którzy teraz marzą tylko o tym, żeby zapaść się pod ziemię ze wstydu. Teorii winy i nienawiści hołduje też Pan Bosek, który stwierdził, że komuś ten klub wyraźnie przeszkadza. Tak, Panie Ryszardzie, przeszkadza. Każdemu, kto ma jakieś pojęcie o siatkówce i chciałby, żeby Plusliga miała jakiś poziom. I mówię to ja, Wisienka.

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Wisienka

Wisienka

Siatkówka jest jak wisienka na torcie - trzeba się nią delektować. To właśnie zdanie jest główną maksymą Wisienki, która w swoim cyklu - Wisienka Na Torcie - przedstawia tę uwielbianą przez nas dyscyplinę od nieco luźniejszej strony. Redakcyjna miłośniczka #TeamUSA, kawy ze Starbucksa i śpiewu Maxa Holta.

Dodaj komentarz