#WisienkaNaTorcie: po raz kolejny – nic się nie stało?

Siatkówka jest jak wisienka na torcie – trzeba umieć się nią delektować. Dziś o ostatnim weekendzie Ligi Światowej widzianym oczami Wisienki. 

 

Witajcie!

Na początku kolejnego odcinka cyklu Wisienka pragnie Was bardzo przeprosić za brak postu w ubiegłym tygodniu. Niestety, sesja w pełni i nawał nauki pokonał. Dziś jednak Wisienka wraca do Was z nowymi newsami.

Faza grupowa Ligi Światowej zakończyła się w niedzielę, dla Polski nawet wręcz dosłownie, gdyż, przegrywając 1:3 z USA, pogrzebała swoje szanse na awans do Final Six. Oczywiście od razu znaleziono winnych i – och, co za niespodzianka – nie są nimi siatkarze. Otóż, według naszych komentatorów przegraliśmy ze względu na…ciężkie treningi. To przecież takie logiczne, że tylko Polska trenuje, a reszta siedzi pod palmami z drinkami…

Ten weekend obfitował nie tylko w siatkarskie emocje. Mieliśmy również kilka sytuacji, mniej lub bardziej przyjemnych.

Podczas meczu Reprezentacji Polski z hali wyprowadzona została Iranka, która wniosła transparent z hasłem nawołującym do udzielenia kobietom zgody na udział w meczach w ich kraju. Wywołało to niezadowolenie ze strony działaczy FIVB, którzy, przy pomocy ochrony, poprosili ją o schowanie transparentu. Nie pomogło, więc została z hali wyprowadzona. Decyzję tę motywowano tym, że widowisko sportowe jest wolne od polityki. Racja czy nie? Oceńcie sami.

Do kolejnej scysji doszło pomiędzy kapitanem naszej kadry, Michałem Kubiakiem, a jednym z dziennikarzy. Poszło o wywiad, którego przyjmujący nie chciał udzielić po wygranym meczu. Wisienka pozwoli sobie nie opisywać, jak nieuprzejme było zachowanie Michała Kubiaka. Nie da się jednak tego nie skomentować, ale Wisienka zrobi to krótko: wstyd, Panie Kubiak – słowo kapitan zobowiązuje. Czas nauczyć się wzajemnego szacunku, prawda?

I z tym przesłaniem Wisienka zostawia Was do następnego razu. 

Cześć! 

 

P.S. USA i Kanada w Final Six – czad!

Komentarze
Rating: 1.0. From 1 vote.
Please wait...
Wisienka

Wisienka

Siatkówka jest jak wisienka na torcie - trzeba się nią delektować. To właśnie zdanie jest główną maksymą Wisienki, która w swoim cyklu - Wisienka Na Torcie - przedstawia tę uwielbianą przez nas dyscyplinę od nieco luźniejszej strony. Redakcyjna miłośniczka #TeamUSA, kawy ze Starbucksa i śpiewu Maxa Holta.

Dodaj komentarz